NewsyPokazał, gdzie zjeść tanio i pysznie nad morzem. W jednym miejscu zapiekanka go zachwyciła

Pokazał, gdzie zjeść tanio i pysznie nad morzem. W jednym miejscu zapiekanka go zachwyciła

Zapiekanka (Youtube)
Zapiekanka (Youtube)
26.07.2023 16:33, aktualizacja: 26.07.2023 16:46

Zapiekanki od czasów PRL były wielkim hitem. Zajadali się nimi nasi rodzice i dziadkowie. Teraz my często po nie sięgamy, a znajdziemy je niemalże w każdym miejscu. W Jastarni są praktycznie na każdym kroku. Przekonał się o tym znany YouTuber, który postanowił przetestować kilka z nich. Jedna go totalnie zachwyciła.

Księżulo jest Youtuberem, który najczęściej testuje kebaby, burgery i zapiekanki. Zdarza się, że próbuje zjeść najostrzejszego burgera lub curry wursta. Testowanie zapiekanek w Jastarni było wynikiem tego, że zamknięto knajpę z tortillami, które miały aż 4 miliony w skala Scoville’a, czyli skali ostrości.

Zapiekanka zapiekance nierówna. Jedna bardzo zachwyciła YouTubera

W Jastarni możemy znaleźć kilka punktów, w których kupimy sobie zapiekankę. W pierwszym zapiekanka kosztowała 16 złotych, czyli o 2 złote więcej niż w najsłynniejszej zapiekankarni w Warszawie. Jak wypadły oceny pozostałych?

Książulo zwrócił uwagę na wielkość i to, że jako dodatku użyto pewnego rodzaju keczupu. Ser bardzo się ciągnął, a malutkie pieczarki rozpływały się  w ustach. Przypominała to, co zawsze przygotowywały mamy.

- Smakuje idealnie jak domowa zapiekanka. Po prostu jakbyś sam sobie skroił pieczary, wziął ser i wrzucił to do pieca - powiedział podczas kosztowania dania.
Zapiekanka w Jastarni (Youtube)
Zapiekanka w Jastarni (Youtube)

Kolejne były "Zapiekanki u Marcina". Na miejscu okazało się, że oprócz keczupu, znajdowały się tam autorskie sosy: czosnkowy na bazie jogurtu, tysiąca wysp oraz majonezowy z chilli. Ta zapiekanka kosztowała 20 złotych, ale była o kilka centymetrów większa. Miała też o wiele więcej smaku, farsz został bardzo dobrze przyprawiony. YouTuber się nią mocno zachwycał. Od razu wylądowała na pierwszym miejscu.

Potem przyszła pora na czebureka z serem i pieczarkami. Można powiedzieć, że to była taka przerwa pomiędzy zapiekankami. Książulo także był zachwycony jego smakiem.

Ostatnia zapiekanka była ogromna. W smaku przypominała te domowe. Pieczarki, ogromna ilość sera oraz chrupiąca bułka - tego potrzeba było do zwycięstwa. Danie bardzo mocno połechtało kubki smakowe Youtubera. Był pod ogromnym wrażeniem.

- W Warszawie chyba takiej nie znajdziecie - podsumował.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także