NewsyPokazała posiłek, jaki dostała w szpitalu po porodzie. Wcześniej nie jadła nic przez 40 godzin

Pokazała posiłek, jaki dostała w szpitalu po porodzie. Wcześniej nie jadła nic przez 40 godzin

Adobe Stock/Instagram
Adobe Stock/Instagram

20.03.2023 08:23, aktual.: 20.03.2023 08:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiłki w szpitalu to temat rzeka. Jak się okazuje, w placówkach króluje naprawdę różnorodne menu. Przekonała się o tym jedna z pacjentek, która otrzymała śniadanie po zabiegu cesarskiego cięcia. Prawdziwy szok wywołały jednak relacje innych kobiet, które w ostatnim czasie były w szpitalu. Co najczęściej serwuje się tam do jedzenia?

Posiłki w szpitalu - pełna różnorodność i proste dania

Nie ulega żadnej wątpliwości, że pobyt w szpitalu nie należy do najprzyjemniejszych. Niezależnie od wykonanego zabiegu czy powodu, każdy chce być w miarę normalnie traktowany. Warto jednak podkreślić, że posiłki w szpitalu to w ostatnich latach temat, do którego większość pacjentów ma największe zastrzeżenia. Aby być zdrowym, trzeba przecież dobrze zjeść.

Posiłek w szpitalu - Pyszności; Foto screen z instagram.com/schminkenbysarna
Posiłek w szpitalu - Pyszności; Foto screen z instagram.com/schminkenbysarna

Okazuje się jednak, że mimo tego, że dania są różnorodne, to ilość potraw i oszczędność wielu placówek powoduje, że widząc jedzenie, można się momentami przerazić. Można tu mieć zastrzeżenia, nie tylko do jakości podawanych dań, ale i czasu oczekiwania na nie. O standardzie jedzenia w polskich szpitalach, przekonała się ostatnio jedna z pacjentek. Uczestniczka programu "Rolnik szuka żony" jest właśnie w ciąży i trafiła do jednej z placówek. Na swoim Instagramie pokazała zdjęcie posiłku, który otrzymała. Czy taki posiłek jest wskazany dla ciężarnych pań?

Uczestniczka popularnego show nie kryła zaskoczenia, gdy zobaczyła posiłki w szpitalu

Okazuje się, że śniadanie, które otrzymała uczestniczka popularnego show, było całkiem smaczne, a i porcja była dość spora. Pacjentka wybrała opcję wegetariańską. Na zaprezentowanym zdjęciu widać dwie kromki pieczywa, twarożek, dużą porcję warzyw i kubek kawy. To, co ujrzała na talerzu, bardzo ją ucieszyło.

Jedzenie w szpitalu - Pyszności; Foto screen z instagram.com/schminkenbysarna
Jedzenie w szpitalu - Pyszności; Foto screen z instagram.com/schminkenbysarna

Szpital szpitalowi nie równy, więc posiłki w placówkach mogą być różne. Świadczą o tym relacje obserwatorek profilu uczestniczki programu, które podzieliły się swoimi "wrażeniami". Widać tu, że porcje są małe, a jedzenie niesmaczne. Na zdjęciu jednej z matek widać, że dostała chleb z masłem i parówkę. Jeszcze większym zaskoczeniem jest to, że swój posiłek otrzymała dopiero po 40 godzinach oczekiwania.

Trzeba przyznać, że to dość przykre doświadczenie. Pomimo tego, że takie placówki powinny dbać o zdrowie, to nie przywiązują uwagi do jedzenia. Czy po nagłośnieniu tej sprawy to się zmieni? To mało prawdopodobne.

Sprawdź na naszym kanale YouTube, jak przygotować omlet w postaci chmurki:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także