NewsyRafał z programu "Kanapowcy" i jego żona schudli razem 44 kg. Stosują świetną dietę

Rafał z programu "Kanapowcy" i jego żona schudli razem 44 kg. Stosują świetną dietę

Rafał z programu "Kanapowcy" i jego żona, fot. Facebook
Rafał z programu "Kanapowcy" i jego żona, fot. Facebook
Ewa
04.05.2023 13:15, aktualizacja: 04.05.2023 16:23

Oszałamiająca przemiana uczestnika popularnego show! Rafał z programu "Kanapowcy" przeszedł ogromną metamorfozę. Jest nie do poznania!

Program "Kanapowcy" rusza Polaków z foteli i pokazuje, jak zadbać o zdrowie. Pięciu mężczyzn z południowej Polski pod czujnym okiem specjalistów walczy o poprawę swojej sylwetki, wdrążając w swoje życie zmiany żywieniowe i odpowiednią dawkę ruchu. Jeden z uczestników poprzednich edycji nie tylko odmienił swoje życie, ale w nowy styl życia wciągnął swoją żonę. Razem udało im się zrzucić 44 kilogramy. Jak oni to zrobili?

Rafał z programu "Kanapowcy" przeszedł metamorfozę

Po wielu latach bezskutecznej walki z nadprogramowymi kilogramami Rafał Śledź z Dąbrowy Górniczej podjął decyzję, aby zgłosić się do emitowanego przez TTV programu. Jego kondycja fizyczna była na kiepskim poziomie i nawet proste ćwiczenia sprawiały mu problem. Producenci przyjęli jego kandydaturę i mężczyzna zaczął ciężką pracę nad sobą pod okiem kamer popularnego programu. Na udziale w programie zyskał nie tylko on, ale również jego żona. Bohater schudł pod okiem Krzysztofa Ferenca aż 23 kilogramy, a jego żona zrzuciła 21 kilogramów.

Najtrudniejszym zadaniem dla Rafała było odstawienie słodyczy, które wcześniej stanowił znaczącą część jego diety. W programie udało się to zrobić z dnia na dzień. Z jego diety zniknęły również napoje gazowane.

"Ale dziś z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że nauczyłem się z żoną znajdować zdrowe zamienniki słodkości. Teraz w naszych brzuchach nie ląduje kolejna tabliczka czekolady czy kawałek tortu, a równie pyszne i zarazem zdrowsze zamienniki np. browni z fasoli czy ciasto czekoladowe z kaszy jaglanej" - napisał Rafał na Instagramie.

Jak zdrowo schudnąć?

Małżeństwo ograniczyło węglowodany w swojej diecie. Stawiają również na dobre zamienniki: gdy mają ochotę na chleb, wybierają ten razowy, który ma w sobie więcej błonnika i minerałów. Para pamięta też o odpowiedniej dawce aktywności fizycznej - razem ćwiczą, wykonują pompki i przysiady. Dzięki wprowadzeniu tych zmian na stałe (a nie tylko na czas kręcenia programu), Rafał nadal utrzymuje efekty swojej metamorfozy.

Wypróbuj również nasz przepis na kotlety jajeczne. Ich smak cię zaskoczy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także