NewsyZapytali Polaków o włoszczyznę. Kiedy usłyszysz odpowiedzi, wybuchniesz śmiechem

Zapytali Polaków o włoszczyznę. Kiedy usłyszysz odpowiedzi, wybuchniesz śmiechem

Okazuje się, że termin włoszczyzna nie jest dobrze znany każdemu
Okazuje się, że termin włoszczyzna nie jest dobrze znany każdemu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Facebook | Hanna, MaturaToBzdura

07.09.2023 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co młodzi Polacy wiedzą na temat kulinariów? Przeczytaj ten artykuł do końca, a wszystko stanie się jasne. Zdradzę tylko, że naprawdę będzie się działo.

Mogłoby się wydawać, że kwestie dotyczące codziennego funkcjonowania są dobrze wszystkim znane. Nikt więc nie powinien mieć problemów z odpowiedzią na tego typu pytania. Ale czy na pewno?

Jeszcze przed godziną byłam pewna, że każdy wie, co to jest włoszczyzna, albo w jakiej temperaturze dochodzi do wrzenia wody. Jak się jednak okazuje, jest spora liczba osób, które nie ma zielonego pojęcia jak odpowiedzieć na te pytania. 

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sprawdzają wiedzę Polaków

Na pewno kojarzysz kanał MaturaToBzdura, który działa prężnie na platformie YT już od wielu lat. W każdym odcinku obywatele naszego kraju mogą sprawdzić swoją wiedzę z konkretnej dziedziny. 

I jak się okazuje, prowadzący nie ograniczą się jedynie do głównych przedmiotów uczonych w szkole, jak chociażby historia, matematyka, chemia, czy geografia. Na ich kanale można znaleźć też odcinki dotyczące znajomości kwestii związanych m.in. z piłką nożną, światem influencerów, a nawet interpretacji tekstów rapowych. 

Co Polacy wiedzą na temat kulinariów?

Okazuje się, że w przeprowadzonych testach wiedzy, przyszedł czas na kulinaria. I muszę przyznać, że byłam w ogromnym szoku. Okazało się bowiem, że osoby występujące w programie nie miały zielonego pojęcia, czym jest m.in. włoszczyzna. A mogłoby się wydawać, że to podstawy, które zna każdy. Mylę się?

Pytanie o włoszczyznę okazało się problematyczne
Pytanie o włoszczyznę okazało się problematyczne© Adobe Stock | zigzagmtart

Jakie padały odpowiedzi na to pytanie? Jedna z uczestniczek stwierdziła, że to mięso. Inna z kolei uważa, że włoszczyzna to zielone warzywa typu koperek, pietruszka i szczypiorek. Ale to nie koniec, jeden z uczestników jest przekonany, że włoszczyzna to rodzaj włoskiego dania. Nie pomogły nawet podpowiedzi prowadzącego, który chciał jakoś pomóc uczestnikom.

W przeprowadzonych testach zapytano również o temperaturę wrzenia wody i tu też nie było kolorowo. Rekordowa temperatura, jaką wymienił jeden z uczestników wyniosła 180 stopni Celsjusza. Duży problem stanowiły również pytania czym jest potrawa koszerna, a także wyjaśnienie pochodzenia jagnięciny oraz rodzynek

A ty znasz poprawne odpowiedzi na wszystkie powyższe zagadnienia. Obejrzyj cały odcinek i sprawdź swoją wiedzę odnośnie świata kulinarnego. Oczywiście nie zapomnij potem napisać, jak ci poszło. Trzymam kciuki!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także