NewsyAndrzej Duda wymyka się z domu, by to zjeść. Wydał się sekret prezydenta

Andrzej Duda wymyka się z domu, by to zjeść. Wydał się sekret prezydenta

Andrzej Duda wymyka się z domu na pizzę, fot. YouTube
Andrzej Duda wymyka się z domu na pizzę, fot. YouTube

21.06.2023 08:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawet głowa państwa jest ostatecznie tylko człowiekiem z krwi i kości, który lubi od czasu do czasu udać się do food trucka i najeść się po wsze czasy. Jak się okazuje, Andrzej Duda nie pozostaje wyjątkiem od tej reguły. Wiemy już, do którego miejsca często udaje się w towarzystwie pierwszej damy. A co zamawia? I czy... daje napiwki? Odpowiedź właścicieli food trucka wszystko wyjaśnia!

Dużo ostatnio mówiło się o upodobaniach kulinarnych brytyjskiej rodziny królewskiej. A co z naszym własnym podwórkiem i jego najwyższym urzędnikiem? Jak odkrył "Fakt", Andrzej Duda szczególnie przepada za pewnym niepozornym food truckiem w Krakowie, do którego wymyka się przy każdej okazji. Reporterzy dziennika dotarli do właścicieli lokalu i dokładnie wypytali ich o wizyty głowy państwa.

Co zamawia Andrzej Duda w krakowskim food trucku?

Food Truck, do którego często wybiera się Andrzej Duda - Pyszności; foto: Facebook
Food Truck, do którego często wybiera się Andrzej Duda - Pyszności; foto: Facebook

"U Włocha Food Truck" to niewielki, mobilny lokal serwujący pizzę. Niepodzielnie rządzi w nim małżeństwo — Edyta Kołodziej i Raffaelle Esposto. Specjalnością zakładu jest cienka pizza, charakterystyczna dla południowych rejonów Italii, skąd pochodzi Raffaelle. I to właśnie ten włoski smakołyk trafił w gusta polskiej pary prezydenckiej.

Dziennikarze "Faktu" postanowili dopytać właścicieli food trucka, którą z dostępnych pizz najbardziej lubi Andrzej Duda.

- Prezydent lubi pikantną pizzę, a także nasze salami spianata calabrese, które sprowadzamy z Włoch. Lubi także 'nduję — również mocno pikantny produkt z Kalabrii - opowiedziała pani Edyta.

Zdradziła również ulubione smaki żony prezydenta, Agaty Dudy:

- Lubi szynkę parmeńską, rukolę, pizzę z parmezanem. Mamy parmezan, który ma aż 36 miesięcy leżakowania, jest to produkt mocno poszukiwany. Pierwsza dama lubi pizzę bardziej delikatną, myślę, że taka pasuje do jej charakteru.
Andrzej Duda zamawiający pizzę - Pyszności; foto: Facebook
Andrzej Duda zamawiający pizzę - Pyszności; foto: Facebook

Czy Andrzej Duda zostawia napiwki?

Dziennikarze "Faktu" nie omieszkali dopytać pani Edyty również o wrażliwą w gastronomii kwestię napiwków. Jak wyjaśniła właścicielka "U Włocha Food Truck" Andrzej Duda zawsze zostawia "tipa". Restauratorka nie wyjawiła jednak tego, o jakich pieniądzach jest tu mowa. Powiedziała natomiast, że podczas wizyt prezydenta panuje miła i uprzejma atmosfera, a wszelkie rozmowy nie zahaczają o tematy polityczne.

- Raczej rozmawiamy na ogólne tematy na przyjacielskiej stopie. Prezydent był we Włoszech w miejscach, które znamy bardzo dobrze, więc opowiadał m.in. gdzie był i co widział. Fajnie było o tym porozmawiać - relacjonowała pani Edyta.

Ciekawe kiedy prezydent zacznie przyprowadzać do włoskiego food trucka innych członków politycznej śmietanki. Właścicielom lokalu życzymy jednak tego, by nie spotkali się tam przedstawiciele różnych stronnictw ideowych, bo po przyjaznej atmosferze może już nic nie zostać...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także