PoradyDieta a podróżowanie. Jak nie przytyć w czasie urlopu?

Dieta a podróżowanie. Jak nie przytyć w czasie urlopu?

Post sponsorowany Nocowanie.pl
Post sponsorowany Nocowanie.pl
Katarzyna Gileta
23.06.2023 14:59, aktualizacja: 26.09.2023 13:51

Urlop większości z nas kojarzy się z próbowaniem nowych smaków, raczeniem się słodkościami i generalnie odpoczynkiem od codziennej, zdrowej i niskokalorycznej diety. Co jednak w sytuacji, kiedy nie chcemy zrywać ze zdrowymi nawykami i jesteśmy zdecydowani kontynuować proces odchudzania także w czasie wyjazdu? Okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe! Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, aby nie tylko nie przytyć w czasie urlopu, ale być może także stracić kilka dodatkowych kilogramów!

Dieta a urlop. Co szczególnie kusi nas podczas wyjazdów?

Dieta zdaje się być całkowitym przeciwieństwem udanego urlopu. Mimo tego, że większość z nas wyjazdy traktuje jako szansę na poznanie i odkrycie nowych miejsc, ważnym punktem programu każdej wycieczki są wizyty w lokalnych restauracjach i próbowanie miejscowych specjałów, które być może mamy szansę skosztować po raz pierwszy w życiu.

Dodatkowo, w czasie wyjazdów szybciej dopada nas głód – jesteśmy więc bardziej skłonni, aby zaspokoić go w napotkanym po drodze barze szybkiej obsługi, kawiarni czy restauracji. Wszystko to może niestety negatywnie odbić się na naszej diecie. Turyści, którzy szczególnie folgują sobie w czasie urlopu, do domu często wracają nie tylko z dodatkowymi kilogramami, lecz także z utratą motywacji do kontynuowania diety. A tego przecież nie chce żadna osoba, której do tej pory udało się wytrwać na diecie!

Pyszności - Fot. Adobe Stock
Pyszności - Fot. Adobe Stock

Na szczęście okazuje się, że podróżowanie można z powodzeniem łączyć z dietą i przy odrobinie silnej woli wytrwać przy zdrowych nawykach żywieniowych. Jak tego dokonać? Wystarczy zadbać o aktywne spędzanie wolnego czasu w czasie urlopu oraz umiejętnie wybrać miejsce, w którym zatrzymamy się na nocleg. Te dwie rzeczy pozwolą zmaksymalizować szanse na wytrwanie przy dobrych nawykach żywieniowych!

Samodzielne gotowanie w czasie wakacji

Warto przede wszystkim uświadomić sobie, że wizyty w restauracjach i pozostałych lokalach gastronomicznych nie muszą być dla nas koniecznością, lecz wyborem. Aby go sobie zapewnić, wystarczy wybrać obiekt noclegowy, który umożliwi nam samodzielne przygotowywanie posiłków. Może być to np. domek letniskowy, apartament do wynajęcia czy pokój – ważne, aby każdy z nich oferował dostęp do w pełni wyposażonej kuchni.

Ogromny wybór obiektów noclegowych w danej lokalizacji, które posiadają kuchnię, znaleźć można na Nocowanie.pl. To największy polski portal turystyczny, na którym można wyszukać zakwaterowanie na urlop, spełniające wszystkie potrzeby osób na diecie!

Zanim jednak zarezerwujemy pobyt w danym obiekcie noclegowym, upewnijmy się także, czy w pobliżu dostępne są sklepy spożywcze, w których będziemy mogli zaopatrzyć się w produkty niezbędne do samodzielnego przygotowywania posiłków. Dzięki temu będziemy mogli wygodnie i szybko zrobić zakupy spożywcze oraz planować menu z dnia na dzień, bez potrzeby przechowywania dużej ilości zapasów czy szukania sklepu w bardziej oddalonej od miejsca naszego zakwaterowania lokalizacji.

Aktywny urlop dla osób na diecie

Każda osoba, która jest na diecie, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kluczem do sukcesu jest nie tylko zdrowe jedzenie, lecz umiejętne łączenie zdrowych nawyków żywieniowych z aktywnością fizyczną. Urlop stwarza idealne warunki ku temu, aby zadbać o aktywność swoją i swoich bliskich! Przed wyjazdem warto jednak z góry zaplanować, co będziemy robili na miejscu, uwzględniając w swoich planach także rozmaite aktywności na świeżym powietrzu.

W czasie urlopu, zwłaszcza jeśli zatrzymaliśmy się w korzystnie zlokalizowanym miejscu, samochód warto zostawić w miejscu zakwaterowania, a na odkrywanie okolicy wyruszyć na piechotę. Można także wynająć rower i skorzystać z miejscowych szlaków rowerowych. Zamiast leżeć na plaży, korzystniejsze dla naszego zdrowia i sylwetki okażą się sporty wodne, gry plażowe i inne aktywności, które możemy wykonywać nad morzem.

Turyści, którzy stawiają natomiast na aktywny, korzystny dla sylwetki wypoczynek w górskich okolicach, powinni zawczasu zapoznać się z dostępnymi w okolicy szlakami turystycznymi, które nie tylko pozwolą spalić sporo kalorii, ale także zaprowadzą ich w zapierające dech w piersiach górskie zakątki.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także