PoradyHerbata baletnicy - czy rzeczywiście spala tłuszcz? Jej właściwości zaskakują

Herbata baletnicy - czy rzeczywiście spala tłuszcz? Jej właściwości zaskakują

Herbata baletnicy - czy warto ją pić? Fot. Pexels
Herbata baletnicy - czy warto ją pić? Fot. Pexels

Wielu z nas słyszało o herbacie baletnicy. Czy rzeczywiście jest to napój, który świetnie radzi sobie z nadprogramowymi kilogramami? Okazuje się, że choć rzeczywiście może pozytywnie wpływać na naszą sylwetkę, to gorzej jest w przypadku zdrowia. Czy ta ziołowa herbata może być dla nas niebezpieczna? Sprawdźmy.

Odchudzanie wiąże się z pewnego rodzaju wyrzeczeniami. Nie ma żadnych magicznych sposobów, które mogłyby sprawić, że zbędne kilogramy znikną w mgnieniu oka. Są jednak pewne sposoby na to, by przyspieszyć utratę wagi i osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Czy herbata baletnicy to napój, który może w tym pomóc? Okazuje się, że lepiej trzymać się od niego z daleka.

Herbata baletnicy — co to takiego? Ten napar ma pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami

Senes i ślaz okółkowy to główne składniki naparu, który nazywany jest herbatą baletnicy. Okazuje się, że może być ona pomocna w walce ze zbędnymi kilogramami, jednak jej działanie bazuje głównie na złudnym wrażeniu. Napar ten pozbywa się jedynie wody z organizmu. Może mieć jednak też pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Ale i negatywny. Czy jest zatem bezpieczna?

Senes to roślina, która ma właściwości przeczyszczające. Herbata baletnicy może więc być stosowana w przypadku problemów z wypróżnianiem, jednak należy uważać, ponieważ łatwo przesadzić, co może wiązać się z długotrwałymi biegunkami. Flawonoidy zawarte w tej herbacie mają z kolei działanie przeciwstarzeniowe i antyoksydacyjne. Dzięki ich obecności zmniejsza się ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia.

Sięgając po herbatę baletnicy, należy zachować ostrożność. Jej przedawkowanie może wiązać się z nieprzyjemnymi dolegliwościami. Mogą pojawić się skurcze i bóle brzucha. Bardzo łatwo doprowadzić też do odwodnienia, uszkodzeń nerek i wątroby. Jak widać, nie warto zbyt często sięgać po ten napar ziół. Znacznie lepszym wyborem będzie odpowiednia dieta i regularne ćwiczenia. Wówczas z pewnością szybciej zauważymy pożądany efekt.

Herbata baletnicy- czy jest bezpieczna? Fot. Pexels
Herbata baletnicy- czy jest bezpieczna? Fot. Pexels
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także