InspiracjeKról Karol III nie pije herbaty z cukrem i cytryną. Sięga po dwa inne dodatki

Król Karol III nie pije herbaty z cukrem i cytryną. Sięga po dwa inne dodatki

Herbata króla Karola III jest wzbogacana dwoma dodatkami
Herbata króla Karola III jest wzbogacana dwoma dodatkami
Źródło zdjęć: © Facebook | The Royal Family

07.03.2024 10:53, aktual.: 07.03.2024 11:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dzisiaj chcemy ci zaproponować, byś zamiast zwykłej herbaty uraczył się iście królewskim napojem. Takim, który służba przygotowuje samemu królowi brytyjskiemu Karolowi III. Żeby to zrobić, będziesz musiał zdobyć się na pewną odwagę i wypróbować herbatę z dwoma specyficznymi dodatkami.

Chyba nikt nie wyobraża sobie sytuacji, w której brytyjski monarcha nie lubi od czasu do czasu wypić filiżanki gorącej herbaty. I chociaż ten narodowy napój Brytyjczyków rzeczywiście nie jest Karolowi III obojętny, to król szczególnie przepada za pewną jego specjalną wersją. Sekret tkwi w dwóch dodatkach. Zwłaszcza jeden z nich nie jest zbyt popularny w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Upodobania kulinarne króla Karola III

Najstarszy syn zmarłej w 2022 roku królowej Elżbiety nie należy do osób, które nie zważają na to, co jedzą. O szczególnych upodobaniach kulinarnych króla Karola III mówi się od dawna, bowiem pierwsze pogłoski o nich krążyły po brytyjskim społeczeństwie już w czasach, gdy aktualny monarcha sprawował jeszcze funkcję księcia Walii.

Najbardziej charakterystycznym motywem kulinarnych sympatii Karola II jest ekologia i sezonowość. Król nie znosi foie gras, za to uwielbia potrawy przygotowane z produktów rosnących w pałacowym ogrodzie. Lubuje się również w jagnięcinie, domowym chlebie, leśnych grzybach, suszonych owocach, musli i różnych rodzajach miodu, które zawsze zabiera ze sobą w zagraniczne podróże. To właśnie miód jest pierwszym z dodatków, bez których monarcha nie wyobraża sobie herbaty.

Jaka jest ulubiona herbata króla Karola III?
Jaka jest ulubiona herbata króla Karola III?© Facebook | The Royal Family

Herbata króla

Szczególnie umiłowanym przez króla Karola III gatunkiem herbaty jest indyjska Darjeeling — czarna herbata uznawana za jedną z najlepszych na świecie. Król zaparza ją w stu stopniach, a proces ten nie trwa dłużej, niż 5 minut. Charakterystyczne są również dwa składniki, które Windsor dodaje do napoju: wspomniany wcześniej miód oraz mleko. Co więcej, ten drugi produkt musi znajdować się w filiżance jeszcze przed zaparzeniem herbaty. W końcu każdy szczegół ma tu duże znaczenie!

A czy ty lubisz herbatę z mlekiem? A może jednak wolisz taką z cukrem i cytryną? Koniecznie daj nam znać!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także