NewsyKsiążę William podczas wizyty w Polsce zjadł w tym lokalu. Nie do wiary, ile zapłacił za kanapkę

Książę William podczas wizyty w Polsce zjadł w tym lokalu. Nie do wiary, ile zapłacił za kanapkę

Getty Images
Getty Images

25.03.2023 18:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Wbił, potwierdzamy" - przekazała w mediach społecznościowych restauracja, w której postanowił posilić się książę William podczas wizyty w Polsce. Podróż przyszłego króla była owiana tajemnicą, stąd też niemałym zaskoczeniem było - zarówno dla właścicieli, jak i pracowników restauracji - kiedy ten zechciał właśnie tam spędzić czas wolny. Co postanowił zamówić przyszły następca brytyjskiego tronu i ważniejsze - czy mu smakowało?

W środę, 22 marca książę William rozpoczął dwudniową wizytę w Polsce związaną z kryzysem wywołanym wojną w Ukrainie. Arystokrata najpierw odwiedził Rzeszów, a następnie zjawił się w Warszawie. Następca tronu postanowił nie stołować się w hotelu, a w niedawno otwartej warszawskiej restauracji Butero.

Książę William w polskiej restauracji. "Bardzo mu smakowało"

O tym, jak przebiegła wizyta przyszłego króla w stołecznej restauracji, opowiedział jej właściciel Paweł Zasim w rozmowie z portalem onet.pl

Rezerwacja była na kogoś innego i również inną okoliczność. Dopiero przed umówioną godziną pojawili się ochroniarze i wprowadzili ok. 12-osobową grupę

- ujawnił właściciel Butero.

Przekazał również, że pozostali klienci nie zagadywali księcia Williama, ten natomiast zachowywał się naturalnie. - Wyglądał dość anonimowo - komentował Zasim. Mężczyzna zamówił kanapkę w chałce z szarpaną wieprzowiną, frytki i sałatkę Colesław. Kanapka kosztowała ok. 40 zł. Według relacji właściciela Butero, dania miały bardzo smakować arystokracie.

W tym samym czasie w lokalu był dziennikarz Michał Zaczyński. "Warszawa potrafi zaskakiwać. Dziś zjadłem kolację z księciem. Też zastanawiał się, co zamówić. Ale obsługa tu świetna i pomogła" - przekazał w relacji na Instagramie, publikując zdjęcia.

Restauracja, w której stołował się książę William - Pyszności; Fot. Instagram - Michał Zaczyński (relacja; screenshot)
Restauracja, w której stołował się książę William - Pyszności; Fot. Instagram - Michał Zaczyński (relacja; screenshot)

Warszawska restauracja na ustach całej Polski. "Ta wizyta to nie jest przypadek"

Książę William zapłacił za siebie i całą grupę, a w lokalu spędził ponad trzy godziny. W sieci pojawiają się komentarze sugerujące, że wizyta Williama w Butero ma stanowić pewnego rodzaju przekaz. Restauracja ta bowiem reklamuje się jako "Twój queerspace z comfort foodem".

"Wbił, potwierdzamy. Też jesteśmy zaskoczeni, ale gdzie indziej miałby się poczuć przyjemnie i bezpiecznie niż w naszej queerowej i kochającej przestrzeni? my zrobiliśmy to, co robimy najlepiej - nakarmiliśmy and the rest is history (pis. oryg.)"

- czytamy na Instagramie w poście opublikowanym na oficjalnym profilu restauracji.

Jak ocenia w rozmowie z "Faktem" Janusz Sibora, specjalista do spraw protokołu dyplomatycznego, wizyta księcia Williama w tej restauracji to nie przypadek. Wskazuje, że jeśli chodzi o rodzinę królewską, to programy takich wizyt są planowane z najdrobniejszymi szczegółami.

Zobacz przepis na pieczoną karkówkę z warzywami podaną w chrupiącej bagietce:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także