Kubki z McDonald's – z czego są zrobione? Jak długo nie przeciekają? Sprawdzono wytrzymałość
Jak długo nie przeciekają kubki z McDonald's? Ile wytrzymują? Są z plastiku czy papieru? Napoje w McDonald's pił chyba każdy. Wiele osób obawia się, czy papierowe kubeczki nie zaczną przeciekać, bo nie są pewni ich konstrukcji. Jak ekologiczne rozwiązania wpłyną na przechowywanie?
25.01.2022 19:24
Ekologiczne kubki w McDonald's – od kiedy?
Znana sieć fast-foodów postanowiła kilka lat temu ograniczyć produkcję plastiku i zamienić część swoich opakowań odnawialnymi materiałami. I chociaż taki krok cieszy, bo robione jest to w trosce o środowisko, to sporo osób obawia się papierowych akcesoriów. Klienci narzekają na słomki, które szybko się rozpadają i drewniane łyżeczki do lodów, które mają zostawiać "nieprzyjemny posmak".
McDonald's zadeklarował, że do 2025 roku wymieni wszystkie swoje opakowania na takie, które pochodzą z recyklingu bądź certyfikowanej produkcji i będą w 100 proc. biodegradowalne. Jak jednak jest z ich trwałością?
Czy kubki w McDonald's przeciekają?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak długo papierowy kubek McDonald's utrzyma Twój napój? Jeśli tak, to nie jesteś w tym sam. Na kanale Photo Owl Time Lapse przeprowadzono eksperyment, który miał sprawdzić, jak długo kubki z McDonald's nie przeciekają.
Żeby dokładnie obserwować wytrzymałość kubków z Mcdonald's, autor zrobił ponad sto tysięcy zdjęć! W trzech kubkach znalazła się woda, Pepsi i sok pomarańczowy. Efekt jest po prostu niesamowity!
Wytrzymałość kubków z McDonald's
Trzy kubki z McDonald's zostały postawione w jednym miejscu, na plastikowej tacce. Autor nagrania po kilku dniach usunął z niej kubek z wodą, bo zaczęła wyparowywać. Tym samym na ekranie zrobiło się więcej miejsca do obserwowania coli i soku pomarańczowego
Zobacz, jak wytrzymały kubki na napoje w McDonalds
Okazuje się, że o trwałość kubków z Mcdonald's nie trzeba się martwić. Dopiero po miesiącu w kubku z sokiem zaczęły pojawiać się plamy, które sugerowały przeciekanie. Ciekawym zjawiskiem jest też rozwój pleśni na powierzchni napoju: obserwowanie go dzięki time lapsom jest naprawdę ciekawe!