Magda Gessler wytyka Polakom błąd. Większość źle gotuje rosół
Każdy gotujący w domu Polak co jakiś czas przyrządza rosół. Większość z nas robi to według przekazywanych z pokolenia na pokolenie porad, a receptury na tę najważniejszą zupę kuchni polskiej niewiele się od siebie różnią. Tymczasem Magda Gessler twierdzi, że przeważająca część z nich jest błędna. Co takiego powinniśmy według restauratorki zmienić, żeby uzyskać najlepszy rosół?
28.05.2023 11:00
Żadna gospodyni domowa nie lubi, kiedy ktoś jej mówi, że w kuchni popełnia jakiś błąd. A co dopiero, jeśli ta pomyłka dotyczy dania, które przygotowujemy już od wielu, wielu lat! Cóż, Magda Gessler nie wydaje się osobą, która w specjalny sposób przejmuje się takimi rzeczami. Restauratorka już nieraz pokazała, że potrafi "wbić szpilę". I to tak, że boli.
Tym razem Gessler skomentowała sposób, w jaki większość Polaków przygotowuje rosół. Według niej, gotowanie tej zupy na kurczaku to niejako błąd. Słynna restauratorka jest bowiem zdania, że kaczka sprawdzi się tu o wiele lepiej. Odpowiednio dobrane jej części, ze skórą i tłuszczykiem, mają sprawić, że nasz rosół będzie o wiele bardziej aromatyczny, niż kiedykolwiek wcześniej. Czy to oznacza wyzwanie? Rzucenie rękawicą? Nie pozostaje chyba nic innego, jak zastosować się do przepisu Magdy Gessler i osobiście sprawdzić, czy kucharka ma z tym rację!
Rosół na kaczce według Magdy Gessler
Składniki:
- 1 porcja rosołowa z kaczki
- 2 l wody
- 3 marchewki
- 2 cebule
- 1 korzeń selera
- 2 korzenia pietruszki
- 1 por
- 1 pęczek lubczyku
- 3 goździki
- 1 pęczek natki pietruszki
- 2 listki laurowe
- 3 ziarenka ziela angielskiego
- 1 łyżeczka soli
- 1 łyżeczka pieprzu
Sposób przygotowania:
- Mięso opłucz i przełóż do garnka. Zalej je zimną wodą i gotuj przez około godzinę, na małym ogniu. Co jakiś czas zbieraj pojawiające się szumowiny. W tym czasie opal cebule, a pozostałe warzywa obierz i pokrój w mniejsze kawałki.
- Kiedy szumowiny przestaną już wypływać na powierzchnię, dodaj do rosołu przygotowane warzywa, związany lubczyk i natkę pietruszki, liście laurowe, ziele angielskie i goździki.
- Gotuj kolejne 1,5 godziny. Po tym czasie przecedź rosół przez sito. Podawaj z makaronem, kawałkiem marchewki i ugotowaną, aromatyczną kaczką. Smacznego!