NewsyMateusz z "Gogglebox" schudł już 177 kg. Niesamowite, jak teraz wygląda Big Boy i jego dieta

Mateusz z "Gogglebox" schudł już 177 kg. Niesamowite, jak teraz wygląda Big Boy i jego dieta

Mateusz Borkowski, pseudonim "Big Boy"
Mateusz Borkowski, pseudonim "Big Boy"
Źródło zdjęć: © TTV | 99 - gra o wszystko, Gogglebox

12.11.2023 18:51, aktual.: 12.11.2023 19:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minus 177 kg - takim bilansem pochwalić się może Mateusz "Big Boy" Borkowski, który zasłynął jako komentator w programie "Gogglebox. Przed telewizorem". Dzisiaj, po siedmiu latach od powzięcia kroków ku lepszej wersji siebie, Big Boy przypomina, jaką drogę przeszedł.

Spektakularna metamorfoza Mateusza z "Gogglebox" okupiona była i jest wieloma wyrzeczeniami i wysiłkiem. Big Boy nie kryje, jak udało mu się zrzucić niespełna 180 kg - poza operacją bariatryczną musiał diametralnie zmienić styl życia. Teraz opowiada, co pomogło mu w tym trudnym procesie utraty wagi. Nie brakuje mu przy tym poczucia humoru - na Instagramie opublikował zdjęcie, na którym pozuje obok szkieletu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak schudł Mateusz z "Gogglebox"? Na jakiej jest diecie?

Fani programu "Googlebox. Przed telewizorem" nie mogli nadziwić się, kiedy z sezonu na sezon Big Boy stawał się coraz szczuplejszy. Temat Borkowskiego i jego diety długo był na medialnej fali. Mężczyzna nie kryje, jak udało się mu zrzucić aż 177 kg. Poza operacją bariatryczną kluczowa była aktywność, fizyczna, zmiana nawyków żywieniowych, regularne badania oraz terapia u psychologa. Niemniej Big Boy przyznaje w tym wszystkim, że nigdy nie był ani na siłowni, ani na specjalnej diecie.

- Nigdy nie byłem na diecie, nigdy nie byłem na siłowni. Nigdy mnie to jakoś nie pociągało [...] Zmieniłem styl życia. Odrzuciłem wszelkie kanony, które są uznawane za powszechne wśród lekarzy dietetyków, sportowców [...] Dorzuciłem do tego to, że wykluczyłem węgle i zacząłem tak żyć - wyjaśnił w rozmowie z portalem party.pl.
Mateusz z "Gogglebox" schudł ponad 170 g
Mateusz z "Gogglebox" schudł ponad 170 g © Instagram: Mateusz BigBoy Borkowski

Borkowski przyznaje, że od siłowni woli rower czy spacer. Natomiast w kwestii żywienia już niejednokrotnie wypowiadał się, wskazując, że pomogło mu odstawienie alkoholu oraz produktów mącznych. Dzięki powziętej walce 38-latek cieszy się dzisiaj nie tylko doskonałą formą fizyczną. Big Boy zaznacza często, że jest szczęśliwy. Regularnie publikuje w mediach społecznościowych "wspominajki", motywując przy tym innych do walki o zdrowszą wersję siebie. Tym razem, z okazji Halloween, opublikował zdjęcie, na którym zapozował obok szkieletu, żartobliwie je komentując:

"Kolega 'Kostek' podobno 10 lat po tej samej operacji co ja. Jak tak dalej pójdzie to za niecałe 3 lata nie będę się musiał przebiegać się na halołin. Bądźcie zdrowi, polecam z całego serca (pis. oryg.)" - napisał Big Boy w poście opublikowanym na Instagramie.
Mateusz z "Gogglebox" wspomniał w poście na Instagramie o swojej przemianie
Mateusz z "Gogglebox" wspomniał w poście na Instagramie o swojej przemianie © Instagram: Mateusz BigBoy Borkowski (screenshot)

Mateusz z "Gogglebox" schudł 177 kg. Ile ważył wcześniej?

Przypomnijmy, że Mateusz Borkowski ważył ponad 250 kg, obecnie jego waga wynosi ok. 73 kg. Jak wspomniał rozmowie z portalem cozatydzien.tvn.pl, bodźcem, który zmienił jego nastawienie do stylu życia, były słowa, które usłyszał od lekarza:

- Powiedział prawdę po żołniersku, prosto w oczy: 'Słuchaj stary, ty za dwa, trzy lata umrzesz. Ważysz 250 kg, serce ci stanie, upadniesz, nawet nie będziesz wiedział kiedy'.

Big Boy miał 31 lat, kiedy postanowił raz na zawsze odmienić swoje życie. Niejednokrotnie próbował zrzucić nadmierne kilogramy, jednak dopiero dosadne słowa lekarza wyzwoliły w nim żywą chęć do zmian. Finalnie Mateusz z "Gogglebox" schudł 177 kg. Tak spektakularny efekt zawdzięcza długiej i wytrwałej pracy, mężczyzna poddał się również operacji zmniejszenia żołądka. Dzisiaj, po siedmiu latach i gigantycznej metamorfozie, mówi, że już nie pamięta, jaki był dawniej.

- Wygrałem życie i tego się trzymam. Nieważna jest waga, nieważne jest to, co ludzie o mnie mówią [...] Mati został pochowany, spalony, pogrzebany, a Mateusz, który urodził się 5 lipca 2016 roku, zostanie ze mną do mojego końca - powiedział w wywiadzie dla portalu party.pl.
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także