Podaj rosół z roladkami naleśnikowymi na komunię. Przepis jest prosty, ale niesamowicie efektowny
Rosół z roladkami naleśnikowymi to nieco ekscentryczne, przynajmniej na naszym polskim stole, ale godne uwagi danie, które świetnie spisze się podczas przyjęcia komunijnego. Jest pomysłowe, jest efektowne i, rzecz jasna, pyszne. Zapisz sobie ten przepis.
15.04.2024 15:06
Rosół z roladkami naleśnikowymi urozmaici komunijne menu. Nie musisz przyrządzać wyszukanych dań, poszukiwać trudnych do kupienia składników czy kombinować z potrawami, które kojarzysz tylko z telewizyjnych programów kulinarnych. Zamiast makaronu dodaj do rosołu roladki naleśnikowe, a goście będą piać z zachwytu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Co podać na przyjęcie komunijne? Wypróbuj rosół z roladkami naleśnikowymi
Przyjęcie komunijne zwykle rozpoczyna talerz pożywnego rosołu. Jeśli chcesz podać danie w odmienionej wersji, zamiast makaronu czy warzywnej wkładki do zupy dodaj roladki naleśnikowe. Brzmi nietypowo, ale smak pociętych na paski naleśników wspaniale komponuje się z rosołem. A do tego prezentuje się co najmniej intrygująco. Na gościach komunijnych z pewnością zrobi wrażenie.
Taki rosół z naleśnikową wkładką to żaden nowoczesny wymysł, a danie od pokoleń serwowane w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech czy Francji. Zupa naleśnikowa (z jęz. niem. Flädlesuppe lub Frittatensuppe) to nic innego jak wywar mięsno-warzywny z wkładką - pociętymi w paski naleśnikami. Zupa ta prawdopodobnie pochodzi ze Szwabii lub regionów okrężnych. Może być też podawana w wersji wegetariańskiej - wówczas zupę gotuje się wyłącznie na bazie jarzyn.
Zobacz także
Rosół z roladkami naleśnikowymi. Przepis
Składniki:
NALEŚNIKI
- 2 jajka,
- pół szklanki mąki pszennej,
- pół szklanki mleka,
- pół szklanki wody gazowanej,
- szczypta soli,
- olej do smażenia.
ROSÓŁ
- cały kurczak lub korpus z kurczaka z oddzieloną piersią,
- 300 g mięsa wołowego (może być szponder),
- 3-4 marchewki,
- 1 cebula,
- 2 korzenie pietruszki,
- pół małego selera,
- sól, pieprz
- świeży lub suszony lubczyk,
- natka pietruszki.
Przygotowanie:
- Warzywa obierz i ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Lekko skrop je olejem lub oliwą i piecz w temperaturze 180 stopni Celsjusza przez około 30-40 minut.
- Pierś oddziel od kurczaka. Do garnka włóż pozostałe mięso oraz mięso wołowe i zalej wszystko zimną wodą - tyle, by tylko przykryła składniki. Doprowadź całość do wrzenia i ewentualnie odszumuj wywar.
- Po godzinie gotowania do wywaru dodaj podpieczone warzywa. Gotuj na bardzo małym ogniu całość przez ok. 2 godziny. Pod koniec przecedź całość przez gęste sito i dopraw solą, pieprzem i lubczykiem.
- 20 minut przed końcem gotowania możesz dorzucić do zupy pierś z kurczaka, jeśli nie wykorzystasz jej w inny sposób. Gotową pokrój w paseczki i użyj jako dodatkowej wkładki.
- Składniki na naleśniki połącz, aż powstanie gładka masa (zanim zaczniesz smażyć, odstaw ją na ok. 20 minut). Naleśniki smaż na niewielkiej ilości tłuszczu, a kiedy ostygną, pokrój je w cienkie paski przypominające wstążki makaronu.
- Na talerzach układaj naleśnikowe ślimaczki, opcjonalnie dodaj pokrojoną w paski pierś z kurczaka. Zalej całość rosołem i posyp posiekaną natką pietruszki.