NewsyPoszła do restauracji w Zakopanem z 8-miesięcznym dzieckiem. Chwilę później wezwano policję

Poszła do restauracji w Zakopanem z 8-miesięcznym dzieckiem. Chwilę później wezwano policję

Pijana matka z dzieckiem w restauracji. Fot. Facebook/Policja Zakopane
Pijana matka z dzieckiem w restauracji. Fot. Facebook/Policja Zakopane
31.07.2023 10:10, aktualizacja: 31.07.2023 10:39

Wakacje - któż z nas na nie nie czeka? To czas, kiedy można zrelaksować się i wypocząć. Niektórym jednak w okresie wakacyjnym całkowicie puszczają hamulce, a nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Mimo to ciągle słyszymy o przypadkach nieodpowiedzialnych oraz pijanych rodziców. W jednej z zakopiańskich restauracji doszło do przykrego incydentu.

Wielu osobom trzeba przypominać, że urlop nie zwalnia nas od odpowiedzialności. Każdego roku dochodzi jednak do przykrych incydentów czy wypadków, które są tragiczne w skutkach. Jeśli widzimy, że jakieś dziecko lub osoba dorosła jest w niebezpieczeństwie - zareagujmy.

Pijana matka poszła do restauracji z niemowlakiem. Jeden z klientów wezwał policję

Policjanci z Zakopanego opisali na Facebooku zdarzenie, do którego doszło 13 lipca br. w jednej z zakopiańskich restauracji. 8-miesięczne dziecko przebywało w lokalu pod opieką pijanej matki i jej koleżanki. Kobiety zaangażowane w rozmowę i picie alkoholu nie zauważyły, że ich zachowanie zaniepokoiło innych gości lokalu, którzy wezwali policję.

"Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 25-letnia matka dziecka ma w organizmie 0,8 promila alkoholu. Wówczas jako sprawującą opiekę młoda mama wskazała obecną obok kobietę. Policjanci również sprawdzili jej stan trzeźwości. I tym razem policjanci mieli do czynienia z osobą nietrzeźwą. Alkomat wskazał bowiem ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie" - czytamy na facebookowym profilu Policja Zakopane.
Dziecko z pijaną matką w restauracji. Fot. Pixabay
Dziecko z pijaną matką w restauracji. Fot. Pixabay

Dziecko trafiło pod opiekę innego członka rodziny. A matka najadła się wstydu

Na szczęście niemowlęciu nic się nie stało. Interwencja zakończyła się przekazaniem niemowlęcia pod opiekę trzeźwej osoby dorosłej z rodziny.

Rodzice, którzy nienależycie sprawują opiekę nad dzieckiem, mogą usłyszeć zarzut, zanim wydarzy się tragedia. Wystarczy, że świadkowie zgłosili nieprawidłowości.

"Należy pamiętać, o tym, że urlop nie zwalnia nas od dbania o nasze pociechy. Będąc na wakacjach musimy szczególnie na nie uważać" - przypomina na Facebooku Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także