Trik na przedłużenie świeżości chleba. Patent już podbija TikToka

Trik na przedłużenie świeżości pieczywa - Pyszności; Foto: Canva.com

Z rana wyciągasz chleb z szafki, aby przygotować pyszne śniadanie. Jednak okazuje się, że pieczywo jest twarde jak kamień i nie nadaje się do jedzenia. Jak w takim razie temu zapobiec? Okazuje się, że możesz zastosować prosty trik na przedłużenie świeżości chleba.

Dlaczego chleb wysycha?

Trik na przedłużenie świeżości chleba

Trik na przedłużenie świeżości chleba- Pyszności; Foto: Pixabay.com

Chleb czerstwieje na skutek zachodzących w nim zmian fizykochemicznych. Należy zaznaczyć, że mikroorganizmy nie biorą udziału w tym procesie. W związku z tym suche pieczywo nie jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Jednak jest ono wyjątkowo niesmaczne.

Nierzadko zdarza się, że po dwóch dniach, nasze pieczywo nie nadaje się do spożycia. W związku z tym zastanawiamy się jak prawidłowo je przechowywać. Obecnie coraz większą uwagę przykładamy do tego, aby nie marnować żywności. Okazuje się, że jest prosty trik na przedłużenie trwałości pieczywa.

Trik na przedłużenie świeżości chleba

Ostatnio na tik toku pojawił się filmik przedstawiający trik na przedłużenie trwałości pieczywa. Autorem pomysłu jest Katya Meckle. Publikuje ona treści dotyczące zdrowego odżywiania oraz idei Zero Waste.

Katya podzieliła się z nami, że najlepiej do opakowania z pieczywem dodać gałązkę selera naciowego. Dzięki temu nasz chleb na dłużej zachowa świeżość. Okazuje się, że będziemy mogli się nim cieszyć nawet przez trzy tygodnie!

Dodatkowo obecność gałązki selera ma za zadanie również zapobiegać pleśnieniu pieczywa. Jest to banalnie prosty trik, który każdy z nas może wykonać.

@katya.mackle Reply to @bethann_louise here are some food preservation tips 🫶🏼 #zerowaste #reducewaste #foodstorage #fridgeorganization #foodpreservation ♬ Home – Edith Whiskers

Pozostałe rady Katya

Katya wspomniała również jak przechowywać niektóre owoce i warzywa. Ogonki banana zawinęła w folię spożywczą. Natomiast zielone warzywa i marchewkę wstawiła do naczynia wypełnionego wodą. Katya używa również specjalnych pojemników, które umożliwiają przepływ powietrza.

Obserwatorzy konta Katya Meckle byli zachwyceni jej pomysłami. Duża część z nich nie znała wspomnianych przez Katya trików. W konsekwencji postanowili zastosować nowe sposoby przechowywania żywności.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować soczystego kurczaka z ziemniakami krok po kroku.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×