Na punkcie budyniowych racuchów oszaleje każdy łasuch. Smakują jeszcze lepiej niż u babci
Lubisz czasem powrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa? Jeśli tak, to z pewnością bardzo często wspominasz dania przygotowywane przez swoją babcię. Czy w jej menu znalazły się racuchy budyniowe? Postanowiliśmy przypomnieć ci ten wspaniały przepis na danie, które możesz zrobić choćby zaraz.
24.01.2023 | aktual.: 26.01.2023 11:15
Racuchy budyniowe - w czym tkwi ich wyjątkowość?
Są takie dni, kiedy po prostu ma się ochotę zjeść coś szybkiego i z drugiej strony - naprawdę smacznego. Jeśli lubisz od czasu do czasu przegryźć coś bezmięsnego, to racuchy budyniowe mogą tu być tę najlepszą opcją. Dlaczego? To przysmak, który przygotowywały nasze babcie. Są idealne na podwieczorek lub kolację, a najlepiej komponują się z dodatkiem słodkiej śmietanki. Takie placki są niezwykle lekkie, a ich smak został podkreślony jabłkiem, dzięki któremu mają zdecydowanie bogatszą teksturę. Robi się je szybko i naprawdę łatwo.
Jak przygotować racuchy budyniowe?
Takie racuchy to przysmak, który możesz z powodzeniem przygotować na naprawdę każdą okazję. Zaskocz swoich domowników czymś wyjątkowym i przygotuj właśnie takie placuszki. Gwarantujemy, że powinni być zachwyceni.
Składniki:
- 2/3 szklanki mąki pszennej
- około 2 dag świeżych drożdży
- 2 średniej wielkości jabłka
- łyżka cukru
- 2 jajka
- 250 ml letniego mleka
- szczypta soli
- 40 g proszku budyniowego o smaku śmietankowym
- olej rzepakowy do smażenia.
Sposób przygotowania:
Racuchy budyniowe przygotujesz w parę chwil. Ich przygotowanie, rozpocznij od sporządzenia zaczynu z drożdży. Pokrusz je w 1/4 szklanki wypełnionej ciepłym mlekiem, dodając łyżeczkę cukru i łyżeczkę mąki. Wszystko ostrożnie wymieszaj i odstaw na 10 minut, aby drożdże mogły wyrosnąć. Kolejnym krokiem będzie przygotowanie ciasta. Przesiej mąkę, proszek budyniowy i sól do miski i wymieszaj wszystkie składniki. Dodaj pozostałą część cukru oraz rozczyn z drożdży i jajka. Przy pomocy miksera, wymieszaj wszystkie składniki na gładką masę i przykryj naczynie.
Czas, przez jaki ciasto musi rosnąć w tym przypadku, to godzina. To dobry moment, by umyć jabłka, obrać je ze skórki i pokroić w kostkę. Po wyrośnięciu ciasta i podwojeniu jego objętości, dodaj je do niego. Odstaw całość jeszcze na około 15 minut. Czas na smażenie racuchów. Rób to na rozgrzanym tłuszczu, formując każdego z nich z 2 płaskich łyżek masy. Gdy się zarumienią, to zdejmij je z patelni na ręcznik papierowy, by odsączyć nadmiar tłuszczu. Podając je, posyp cukrem pudrem - będą naprawdę smaczne!
Zobacz na naszym kanale YouTube, jak przygotować domowe Ferrero Rocher: