PoradyRozrzuciłem w warzywniku. Ślimaki i mrówki omijają moje grządki szerokim łukiem

Rozrzuciłem w warzywniku. Ślimaki i mrówki omijają moje grządki szerokim łukiem

Brązowe ślimaki
Brązowe ślimaki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Tomas Vynikal

23.06.2024 12:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Walka ze szkodnikami w ogrodzie to nie lada wyzwanie. Szczególnie uciążliwe mogą być ślimaki i mrówki, które niszczą uprawy i utrudniają cieszenie się pięknem ogrodu. Na szczęście istnieją proste i skuteczne sposoby na pozbycie się tych intruzów. Jednym z nich jest wykorzystanie fusów z kawy, które wbrew pozorom nie służą tylko do porannego rytuału.

Wielu z nas boryka się z problemem ślimaków i mrówek w swoich warzywnikach. Ci niechciani goście mogą wyrządzić sporo szkód, niszcząc nasze rośliny i uprawy. Na szczęście istnieją skuteczne metody, które pozwalają na ich odstraszenie bez konieczności używania szkodliwych chemikaliów. Podzielę się z wami sprawdzonymi sposobami, które pomogły mi pozbyć się tych szkodników i utrzymać warzywnik w doskonałym stanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fusy z kawy – naturalny wróg ślimaków i mrówek

Fusy z kawy to nie tylko aromatyczne zmielone ziarna, ale również naturalny repelent dla ślimaków i mrówek. Ich intensywny zapach działa odstraszająco na te szkodniki, zniechęcając je do zbliżania się do roślin.

Jak stosować fusy z kawy w ogrodzie?

Stosowanie fusów z kawy w ogrodzie jest niezwykle proste. Wystarczy:

  1. Zgromadzić fusy z kawy: Po wypiciu kawy, fusy należy wysuszyć. Można je rozłożyć na gazecie lub ręczniku papierowym, w ciepłym i przewiewnym miejscu.
  2. Rozsypać fusy wokół roślin: Wysuszone fusy z kawy rozsypać wokół roślin, które chcemy chronić przed ślimakami i mrówkami. Szczególną uwagę należy zwrócić na miejsca, w których te szkodniki najczęściej się pojawiają.
  3. Powtarzać czynność regularnie: Aby efekt był trwały, czynność należy powtarzać regularnie, zwłaszcza po deszczu, który wypłukuje fusy z ziemi.

Dla zwiększenia skuteczności działania fusów z kawy, można je zmieszać z boraksem. Boraks jest naturalnym związkiem chemicznym, który działa toksycznie na ślimaki i mrówki.

Sposób przygotowania mieszanki:

  • Wymieszać w równych proporcjach fusy z kawy i boraks.
  • Rozsypać mieszankę wokół roślin, tak jak w przypadku samych fusów.

Fusy z kawy to prosty, skuteczny i przyjazny dla środowiska sposób na pozbycie się ślimaków i mrówek z ogrodu. Wystarczy je rozsypać wokół roślin, aby cieszyć się pięknym i zdrowym ogrodem bez szkodników.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także