Stawiasz szklankę wody przy łóżku? Ten błąd jest powszechny
Często zostawiamy na szafce nocnej szklankę wody, aby mieć ją pod ręką, jeśli w nocy zachce nam się pić. Jeżeli jednak kilkukrotnie pijemy z tej samej szklanki, może nam to zaszkodzić.
09.08.2023 10:44
Napoje na dobry sen
Jeśli często miewacie kłopoty z zaśnięciem, nie sięgajcie od razu po leki. Skorzystajcie najpierw z naturalnych domowych metod. Świetnym sposobem na rozluźnienie i ukojenie nerwów przed snem jest wypicie naparu z melisy lub rumianku.
Zioła są doskonałym zamiennikiem czarnej herbaty, która zawiera pobudzającą kofeinę utrudniającą nam zaśnięcie. Jeśli nie lubicie ziół, możecie też sięgnąć po szklankę ciepłego mleka, sok z wiśni lub bezkofeinową zieloną herbatę.
Dlaczego nie powinno zostawiać się szklanki z wodą na noc?
Pijąc wodę, zostawiamy na szklance ślinę, która szybko staje się doskonałą pożywką dla bakterii i grzybów. Jeśli korzystamy kilkukrotnie z tej samej szklanki, ryzyko namnożenia się bakterii tylko wzrasta.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jeżeli jesteście spragnieni w nocy, najlepiej przejść się do kuchni i nalać sobie wody do czystej szklanki. Możecie też postawić na szafce nocnej szklankę wody, ale wówczas należy zwracać uwagę na to, aby nie pić z niej kilkukrotnie.
Nadmierne pragnienie powinno was zaniepokoić. Warto udać się do lekarza, który przeprowadzi diagnostykę. Przyczyną może być m.in.:
- odwodnienie organizmu spowodowane biegunką lub wymiotami
- gorączka, która prowadzi do nadmiernego pocenia się, czyli utraty wody z organizmu
- niewydolność nerek
- cukrzyca
- moczówka prosta
- zespół Conna
- niedoczynność tarczycy
- anemia
- hiperkalcemia
- nadczynność tarczycy
- pierwotna nadczynność przytarczyc