PoradyTo najgorszy moment na picie kawy. Rób to kiedy chcesz, ale nie wtedy

To najgorszy moment na picie kawy. Rób to kiedy chcesz, ale nie wtedy

Kawa nie zawsze pomaga. W tym konkretnym momencie bardziej szkodzi
Kawa nie zawsze pomaga. W tym konkretnym momencie bardziej szkodzi
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | jaaff

27.05.2024 15:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym powinien wiedzieć każdy kawosz. Chociaż czarny napój jest znany ze swoich niezwykłych, prozdrowotnych właściwości, istnieje taki moment w ciągu dnia, w którym jego picie bardziej szkodzi, niż pomaga. I nie chodzi tu wcale o wieczór i ostatnie godziny przed snem!

Sympatycy picia kawy powinni być zadowoleni. Wiedza o tym, że ich ulubiony napój nie jest wcale szkodliwy, a pity w ramach rozsądku wspiera funkcjonowanie organizmu na kilku różnych płaszczyznach, stała się już niemal powszechna. Niemal — bo w społecznym dyskursie nadal można się od czasu do czasu spotkać z krzywdzącymi mitami. A wśród tych wszystkich fałszywych pomówień jest tylko jeden prawdziwy aspekt, o którym chcemy dzisiaj porozmawiać. O tym naprawdę warto wiedzieć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy kawę można pić zawsze i wszędzie?

Spokojnie — w tym akapicie nie spotkają cię truizmy pod tytułem: nie pij kawy wieczorem, bo nie zaśniesz. O tym przecież wiedzą już wszyscy, podobnie jak o tym, że nadużywanie kofeiny prędzej czy później może doprowadzić do lekkich lub poważniejszych konsekwencji. Nie, dzisiaj przedstawimy ci perspektywę, o której do tej pory mogłeś nie wiedzieć. A więc: czy jest moment, w którym kawa bardziej szkodzi, niż pomaga? Niestety tak.

O który moment w ciągu dnia chodzi? Cóż, w tym momencie wieści stają się jeszcze gorsze. Tych chwil jest bowiem więcej niż jedna. Właściwie to jest ich tyle, ile razy w ciągu dnia... spożywasz pokarmy. Bolesna prawda wygląda w ten sposób, że kawa (podobnie jak herbata) nigdy nie powinna być pita podczas obiadu, śniadania, czy też co już bardziej oczywiste — kolacji.

Kawa to zdrowie - pod kilkoma warunkami
Kawa to zdrowie - pod kilkoma warunkami© Canva | StockSnap

Dlaczego nie można pić kawy podczas jedzenia?

Pomiędzy wypiciem kawy a zjedzeniem posiłku powinna minąć co najmniej godzina — przekonują specjaliści. A dlaczego? To bardzo proste. Kawa powoduje upośledzenie wchłaniania niektórych składników odżywczych z pokarmów. Chodzi tu przede wszystkim o żelazo — składnik mineralny niezbędny do prawidłowego funkcjonowania chociażby mięśni.

Wniosek jest bardzo prozaiczny. Odczekanie z kawą godziny po posiłku nie powinno sprawić nam dużego problemu, a sprawa jest warta uwagi.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także