NewsyWeszła do restauracji z psem. Gdy podeszła do nich kelnerka, aż ją zamurowało

Weszła do restauracji z psem. Gdy podeszła do nich kelnerka, aż ją zamurowało

Poszła z psem do restauracji. Fot. GettyImages
Poszła z psem do restauracji. Fot. GettyImages

Coraz większa liczba restauracji zaprasza właścicieli z ich pupilami. W dużych miastach bardzo popularne jest zajmowanie stolika wewnątrz lokalu, a nie tylko w ogródkach restauracyjnych. Okazuje się jednak, że na wodzie dla pupili się nie kończy. Gdy do klientki restauracji podeszła kelnerka, aż ją zamurowało.

Niewiele osób wie, że do restauracji można wejść ze swoim czworonożnym przyjacielem. Sanepid tego nie zakazuje. Kwestia akceptacji psa w takim lokalu zależy od jego właściciela. Okazuje się, że nie ma problemu z tym, by w restauracji znajdowało się jednocześnie dużo psów, jednak właściciel musi zapewnić jakość żywności i bezpieczeństwo klientom.

Przyszła do restauracji z psem. Zszokowało ją, gdy podeszła do niej kelnerka z kartami dań

Dziennikarka "Faktu" wybrała się z rodziną i swoim psem do jednej z wrocławskich restauracji - Pierogarni Stary Młyn. Kelnerka, która podeszła do stolika, by obsłużyć gości, miała w ręce jednak nie tylko miskę z wodą dla psa. Okazało się, że w tym lokalu funkcjonuje zarówno menu dla ludzi, jak i dla psów.

Jak czytamy na wspomnianym wyżej serwisie, w karcie znajdowały się "prawdziwe rarytasy", m.in. psie danie "wołowe love", zawierające 54 proc. wołowiny przygotowanej z marchewką, burakiem, szpinakiem i rozmarynem. Z menu można było wybrać również "jagnię wcina", składające się 52 proc. jagnięciny podanej z batatami, zielonym groszkiem i dynią. Obie porcje miały gramaturę około 200 gramów i kosztowały niecałe 12 złotych.

Czy można wejść do restauracji z psem? Te znane lokale odmawiają wejścia

W wielu miastach do restauracji można wejść z psem. Bardzo często na drzwiach takich lokali można zauważyć kartkę, która zaprasza do wejścia z czworonogiem. I choć decyzja o wizycie zwierzęcia należy wyłącznie do właściciela lokalu, to wiele znanych sieci nie życzy sobie, by klienci pojawiali się z czworonogami.

Z psem nie wejdziemy do takich restauracji jak Burger King, Pizza Hut czy McDonald's.

Psy w restauracjach. Fot. Pixabay
Psy w restauracjach. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także