PrzepisWody smakowe - czy to dobre rozwiązanie na upały?

Wody smakowe - czy to dobre rozwiązanie na upały?

Wody smakowe - czy to dobre rozwiązanie na upały - Pyszności; Foto: Canva.com
Wody smakowe - czy to dobre rozwiązanie na upały - Pyszności; Foto: Canva.com
Agnieszka
28.06.2022 10:29

Nadchodzą wyjątkowo upalne dni. Jeśli wychodzimy na zewnątrz, nie powinniśmy zapominać o butelce wody. Podczas upałów nawadnianie organizmu jest konieczne. Co najlepiej pić w takie dni? Czy wody smakowe to dobre rozwiązanie?

Co znajduje się w wodzie smakowej?

Picie wody - Pyszności; Foto: Canva.com
Picie wody - Pyszności; Foto: Canva.com

Obecnie w sprzedaży mamy szeroki wybór wód smakowych. Na półkach sklepowych znajdziemy napój o smaku cytrynowym, truskawkowym, czy nawet owoców leśnych. Poza tym produkt ten często reklamuje producent wody mineralnej bądź źródlanej. Czy zastanawiałeś się kiedyś, co znajduje się w takim napoju?

Okazuje się, że oprócz wody, produkt zawiera  m.in. cukier, syrop glukozowo - fruktozowy, aromaty, czy konserwanty. Nie brzmi to dobrze. Duża zawartość cukru i słodzików wpływa negatywnie na działanie naszego organizmu. Stanowi główną przyczynę nadwagi, próchnicy i cukrzycy. Czy w takim razie jest to dobre rozwiązanie na upały?

Wody smakowe na upalne dni

Wody smakowe nie są najlepszym rozwiązaniem na upały. Tak jak inne słodzone napoje, gaszą one pragnienie na chwilę. Po tym czasie musimy znowu się napić. W konsekwencji dostarczamy naszemu organizmowi niesamowicie dużej ilości cukru.

Jednym z często występujących konserwantów w wodzie smakowej jest benzoesan sodu. Składnik ten podrażnia przewód pokarmowy. Niekiedy wywołuje również reakcje alergiczne. W związku z tym, jeśli dbamy o swoje zdrowie, to nie należy kupować wody smakowej podczas upalnych dni.

Co najlepiej pić, aby ugasić pragnienie?

Woda - Pyszności; Foto: Canva.com
Woda - Pyszności; Foto: Canva.com

Podczas upałów, tracimy dużo cennych elektrolitów. W związku z tym powinniśmy je regularnie uzupełniać. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zwykła woda mineralna bądź źródlana. Taki napój szybko ugasi nasze pragnienie i pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Jeśli chcesz wzbogacić smak wody, dodaj do niej np. sok z cytryny bądź pomarańczy. Wystarczy, że dodasz jedną łyżkę soku na 1 litr wody. Taki napój będzie odznaczał się zawartością witaminy C. Dzięki temu uzyskasz domową, zdrową "wodę smakową".

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować drink błękitna laguna krok po kroku. Napój jest idealny na imprezę!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także