NewsyZamówił największego schabowego w Trójmieście. Mogłaby najeść się cała rodzina, ale ta cena

Zamówił największego schabowego w Trójmieście. Mogłaby najeść się cała rodzina, ale ta cena

Oto jak prezentuje się największy schabowy w Trójmieście
Oto jak prezentuje się największy schabowy w Trójmieście
Źródło zdjęć: © Instagram | @mrkryha
02.12.2023 12:51

Lubisz schabowego i często gości on w twojej kuchni? Koniecznie sprawdź, jak wygląda gigantyczny schabowy z Gdańska. Czegoś takiego jeszcze nie widziałeś! Do tego ta cena...

Na pewno zgodzisz się ze mną, że schabowy to podstawa naszej kuchni. Gości na naszych stołach nawet kilka razy w tygodniu z dodatkiem ziemniaczków i domowej surówki.

Tak, taki obiad to prawdziwe złoto. Ale czy wiesz, że istnieje w Polsce restauracja, w której można zamówić naprawdę gigantycznego schabowego? Już od samego patrzenia można zaniemówić z wrażenia. Nie ma co ukrywać, to prawdziwy kolos!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Schabowy w rozmiarze XXL

Jeśli wydaje ci się, że schabowy twojej mamy lub babci na pół talerza to ogromny kotlet daj mi chwilę, a na pewno zmienisz zdanie. Jak się okazuje, w Gdańsku funkcjonuje restauracja Fenomen, w której można zjeść naprawdę ogromnego schabowego

To kultowe danie w oryginalnym wydaniu postanowił przetestować znany w sieci @mrkryha. Oczywiście oprócz zaprezentowania i skosztowania giganta, mężczyzna dodał swoją opinię na temat zamówionego dania. Jak smakuje schabowy w takim rozmiarze i ile w ogóle kosztuje takie cudo? Już za moment wszystko stanie się jasne!

Zamówiony schabowy ważył blisko 1,5 kg!
Zamówiony schabowy ważył blisko 1,5 kg!© Instagram | @mrkryha

Influencer o gigantycznym schabowym

Mrkryha odwiedził gdańską restaurację nie bez powodu. Sugerował się pozytywnymi rekomendacjami. Mężczyzna ma już na swoim koncie wiele testów jedzenia, tym razem przyszedł czas na gigantycznego schabowego. Jak podkreślił w swoim filmie mrkryha, jest to prawdopodobnie największy schabowy w Trójmieście.  

Schabowy, który otrzymał, ważył prawie 1,5 kg! Zgodnie z tradycją, schabowy został usmażony na smalcu. W skład zamówienia wchodziły jeszcze dwa dodatki — ziemniaczane purée i kapusta z boczkiem. Było to więc tradycyjne polskie danie w najlepszym wydaniu.

Co do samego kotleta, to bałem się, że w pewnych momentach będzie nieprzypieczony albo za bardzo przeciągnięty, ale jak najbardziej jest w porządku — wyjaśnia mrkryha. 

Mężczyzna dodał również, że panierka w schabowym nie była zbyt gruba. Kotlet był też dobrze rozbity oraz doprawiony w odpowiedni sposób. I tu warto podkreślić, że to kluczowe elementy udanego schabowego. 

Influencer za całe zamówienie zapłacił dokładnie 108, 75 gr. Co moim zdaniem jest naprawdę małą kwotą w porównaniu do wielkości zamówionego dania. Takim obiadem spokojnie może najeść się nawet kilka osób. Warto w tym miejscu dodać, że ostateczna cena za kotleta może różnić się przy każdym zamówieniu, ponieważ wszystko zależy od jego wagi

Zanim się pożegnamy, koniecznie daj mi znać, co myślisz o gigantycznym schabowym z Gdańska. Skusiłbyś się na taki obiad? Ja chętnie bym przekąsiła takie pyszności!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także