NewsyZamówili płonące danie. Gdy kelner do nich podszedł, stało się najgorsze

Zamówili płonące danie. Gdy kelner do nich podszedł, stało się najgorsze

Pixabay
Pixabay
23.04.2023 14:05, aktualizacja: 23.04.2023 14:43

Włoska restauracja w centrum Madrytu stanęła w ogniu. W wyniku pożaru śmierć poniosły dwie osoby, a 10 zostało rannych - donosi hiszpański dziennik "El Pais". Według świadków ogniem zająć się miały sztuczne dekoracje na suficie i ścianach budynku, kiedy kelner serwował płonące danie.

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy, z 21 na 22 kwietnia we włoskiej restauracji przy placu Becerra. Według potwierdzonych przez hiszpańskie służby informacji, jedną z osób, które zginęły, był pracownik lokalu. Wstępne doniesienia wskazują na to, że ogień zaprószyć miał kelner, serwując płonącą pizzę - jedną ze specjalności knajpy. Na miejscu zdarzenia pracowało 12 jednostek straży pożarnej, około 10 karetek pogotowia ratunkowego i policja.

Pożar restauracji w Madrycie. Powodem płonące danie

Służby, cytowane przez "El Pais", wyjaśniły że ​​pożar wybuchł w pobliżu wejścia do restauracji, co utrudniło ewakuację. Płomienie błyskawicznie miały rozprzestrzenić się wzdłuż ścian i sufitu. Ogień pojawił się około godz. 23.

Jedna z klientek, która była na miejscu zdarzenia, w rozmowie z "El Pais" powiedziała, że kelner trzymał płonący talerz w jednej ręce, a palnik w drugiej. Kiedy przechodził obok dekoracji, te zajęły się w przeciągu kilku sekund. Inny gość restauracji wskazał, że ostatnią rzeczą, jaką widział przed wyjściem, był kelner z gaśnicą, który próbował ugasić pożar.

Szef straży pożarnej Carlos Marín wyjaśnił, że choć dotarcie na miejsce nie zajęło im dużo czasu - najbliższa jednostka jest oddalona o około 300 metrów - nie udało się zapobiec tragedii ze względu na szybko rozprzestrzeniający się ogień.

- Chociaż dotarliśmy na miejsce szybko, dym bardzo szybko się rozprzestrzenił. Musieliśmy przeprowadzić 12 akcji ratowniczych, a następnie sprawdziliśmy schody w oficynach – relacjonował.

Ofiary to 25-letni kelner, który pracował w restauracji dopiero od tygodnia oraz 43-letnia pielęgniarka z Bilbao, która przebywała na wakacjach w Madrycie i przyjechała do tej restauracji na kolację. Policja bada przyczyny pożaru.

Gdy emocje nieco opadną i wróci apetyt, wypróbuj nasz przepis na pizzę na podpłomyku. Jest przepyszna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także