NewsyCzy w sklepach na wsi naprawdę oszukują ludzi na wadze? Znany youtuber postanowił sprawdzić

Czy w sklepach na wsi naprawdę oszukują ludzi na wadze? Znany youtuber postanowił sprawdzić

"Sprawdzam Jak" pojechał na wieś, sprawdzić tezę o tym, że każdy sklep oszukuje tam na wadze - Pyszności; foto: YouTube, Canva
"Sprawdzam Jak" pojechał na wieś, sprawdzić tezę o tym, że każdy sklep oszukuje tam na wadze - Pyszności; foto: YouTube, Canva
28.07.2023 07:15

Znany youtuber, który jakiś czas temu podjął się zadania sprawdzenia uczciwości różnego rodzaju sprzedawców, udał się na wieś. Czy to prawda, że każdy sklep z niewielkich, wiejskich miejscowości oszukuje swoich klientów? Wyniki śledztwa Dymitra tym razem nas nie zaskoczyły.

"Sprawdzam Jak" to kanał na YouTube prowadzony przez Dymitra. Mężczyzna podróżuje po Polsce i — zgodnie z nadaną swojemu programowi nazwą — sprawdza, testuje, ocenia i dokonuje relacji z przeróżnych miejsc związanych z szeroko rozumianą gastronomią i branżą spożywczą. Tym sposobem Dymitr odwiedził już m.in. najstarszego kebaba w Warszawie, szpitalną restaurację, a nawet próbował ulicznego jedzenia w Los Angeles.

W swojej ostatniej serii filmików youtuber postanowił przeprowadzić egzamin sprawdzający uczciwość sprzedawców żywności. Dowiódł, że oszustwa na stoiskach z truskawkami to przykra codzienność, a także to, że sklepy mięsne mogą uchodzić za wzór przyzwoitości. Tym razem na prośbę swoich widzów udał się na wieś, by udowodnić — lub obalić — tezę, jakoby każdy tamtejszy sklep w mniejszym lub większym stopniu oszukiwał swoich klientów.

Dymitr sprawdził, czy sklepy na wsi oszukują - Pyszności; foto: Canva
Dymitr sprawdził, czy sklepy na wsi oszukują - Pyszności; foto: Canva

Sklep na wsi — uczciwy, czy nie?

Jak Dymitr powiedział — tak zrobił. Youtuber wsiadł w samochód i zaczął objeżdżać wsie w okolicy Wrocławia. Odwiedził tam pięć losowych sklepów i w każdym zakupił różnego rodzaju mięso na wagę. Następnie, klasycznie już, udał się do domu, dokładnie skalibrował wagę i rozpoczął swój wielki test uczciwości wiejskich sklepów. Jego wyniki były następujące.

  • W pierwszym sklepie Dymitr zakupił i zapłacił za 260 gramów kurczaka gotowanego. Dokładnie taką samą wagę pokazał przyrząd youtubera.
  • W drugim sklepie youtuber kupił 205 gramów szynki. Uczciwość sprzedawcy ponownie okazała się wzorowa. Waga Dymitra wskazała jedynie 1 gram mniej.
  • Trzecim sklepem był zlokalizowany na wsi Lewiatan. Dymitr kupił tam 235 gramów mięsa. Raz jeszcze stuprocentowa uczciwość.
  • Czwarty sklep i 234 gramy kupionej mortadeli. Wynik wagi youtubera: 234 gramy. Coś niesamowitego!
  • W ostatnim punkcie Dymitr zapłacił za 230 gramów wędliny. Po raz piąty zaufanie youtubera nie zostało nadwyrężone. W zasadzie to dostał nawet o 2 gramy więcej, niż kupił!

Podsumowanie nowego śledztwa kanału "Sprawdzam Jak" nie zaskoczyło zarówno prowadzącego, jak i nas. Sprzedawcy na wsi okazali się najuczciwsi ze wszystkich, których do tej pory przetestował youtuber. Wygląda na to, że robiąc zakupy poza miastem, możemy być spokojni zarówno o nasze portfele, jak i gramaturę kupowanego mięsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także