NewsyZostawił 3000 dolarów napiwku, teraz restauracja będzie go pozywać. Takie absurdu jeszcze nie widzieliśmy

Zostawił 3000 dolarów napiwku, teraz restauracja będzie go pozywać. Takie absurdu jeszcze nie widzieliśmy

Zostawił 3000 dolarów napiwku, teraz restauracja będzie go pozywać. Takie absurdu jeszcze nie widzieliśmy
Ewa
29.09.2022 17:50

Historia rekordowego napiwku podbiła media na całym świecie. Klient postanowił odzyskać rekordowy napiwek. Restauracja zdecydowała się go pozwać.

Napiwki w restauracjach wciąż są kwestią dość sporną w Polsce. Zwyczajowo przyjmuje się, że ich wartość powinna wynosić ok. 10-20% wartości całego zamówienia. Za granicą kultura „tipowania” jest nieco inna- są one na porządku dziennym i często obligatoryjne. Klient może oczywiście zwiększyć jego wysokość, jeśli jest szczególnie zadowolony z serwisu. Pewien Amerykanin poszedł jednak na rekord i zostawił kelnerce 3000 dolarów napiwku. Sprawa skończy się...w sądzie.

Rekordowy napiwek do zwrotu

Wszystko zaczęło się od rekordowego napiwku, opatrzonego hasłem „napiwek dla Jezusa”. Do rachunku za jedzenie w pensylwańskiej restauracji Alfredo's Cafe w wysokości 13$ został dopisany rekordowy napiwek- 3000$. Kelnerka nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy płatność przeszła autoryzację. Gość został błyskawicznie okrzyknięty lokalnym bohaterem, a o hojnym napiwku rozpisywały się media na całym świecie.

„Napiwek dla Jezusa” to rozpoczęta w 2013 akcja dobroczynna. Zapoczątkował ją Jack Selby, jeden z założycieli PayPala. Zostawiał on bardzo wysokie napiwki, najczęściej wynoszące ponad 1000 dolarów. W ślad za nim poszło wiele innych osób, które postanowiły nagradzać pracowników restauracji.

Obraz

Restauracja pozwała gościa

Eric Smith pozazdrościł sławy działaczom sprzed lat. Postanowił wznowić akcję swoim wysokim napiwkiem w Alfredo's Cafe. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że trzy miesiące później ponownie odwiedził lokal i zażądał zwrotu pieniędzy. Wcześniej próbował zakwestionować transakcję u operatora karty, jednak ten nie przyjął jego reklamacji. Oburzeni przedstawiciele restauracji postanowili pozwać niezdecydowanego gościa. Kierownik restauracji postanowił skontaktować się z Ericem Smithem przez media społecznościowe, jednak bez skutku.

-Niestety, musieliśmy wnieść oskarżenia za pośrednictwem biura magistratu, ponieważ nie mamy już tych pieniędzy. Zresztą sam Eric Smith powiedział, żebyśmy go pozwali, co w końcu uczyniliśmy- powiedział jeden z przedstawicieli restauracji

Media szybko okrzyknęły gościa restauracji „fałszywym Samarytaninem” i nagłośniły sprawę. Mężczyzna musi teraz palić się ze wstydu.

Zgłodniałeś? Zerknij na nasz kanał na YouTube

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także