Dieta trzydniowa. Zacznij od razu, a na sylwestra będziesz mieć płaski brzuch
Obżeranie się w święta i po nich nie wróży dobrze zdrowiu i figurze. Obfite posiłki, które wręcz ociekają tłuszczem są najgorszym wrogiem świetnej sylwetki. A sylwester już za pasem i przydałoby się coś zmienić. Pomóc może dieta trzydniowa, dzięki której schudniesz nawet 3 kilogramy.
28.12.2023 17:50
Dieta trzydniowa pomoże ci zgubić nawet 3 kilogramy, a do tego oczyścić organizm z toksyn. Jeśli będziesz przestrzegać zasad, to po trzech dniach zauważysz zmiany wizualne - twój brzuch stanie się bardziej płaski. Dieta wpłynie też pozytywnie na stan twoich włosów i skóry. Będziesz też mieć więcej energii.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Dieta trzydniowa - jakie są jej zasady?
Ta dieta ma kilka zasad:
- najlepiej zaplanować ją na weekend (na przykład od piątku do niedzieli lub soboty do poniedziałku),
- dzień wcześniej zjedz co najmniej 4 lekkie posiłki,
- ogranicz tłuszcz najbardziej, jak się da,
- wielkość porcji jest ważna,
- przestrzegaj godzin posiłków i picia - chodzi o to, by nie doszło do nagłego spadku poziomu glukozy we krwi,
- ostatni posiłek zjedz o 18.30,
- pij dużo wody - łagodzi ona głód i wspiera nerki w oczyszczaniu organizmu z toksyn, nie dodawaj do niej cytryny, która sprawia, ze glin kumuluje się w ciele,
- pamiętaj, by jeść z umiarem.
Co jeść na diecie trzydniowej?
Jadłospis również powinien być przemyślany. Dieta trzydniowa zakłada jedzenie produktów lekkostrawnych, na przykład gotowanego, grillowanego lub pieczonego mięsa, świeżych warzyw i owoców (najlepiej w formie przecierów - surowe produkty często wywołują zwiększoną produkcję gazów). Obowiązkowym elementem jest siemię lniane - kisiel najlepiej wypić z samego rana. Warto też wspomóc się preparatami prebiotycznymi. Dieta trzydniowa powinna bazować na:
- warzywach (oprócz tych wzdymających, na przykład kalafiora, brukselki, cebuli i warzywach strączkowych),
- produktach pełnoziarnistych,
- jogurtach naturalnych i kefirach,
- kiszonkach, które są świetnym źródłem probiotyków,
- siemienia lnianego,
- wody niegazowanej (co najmniej 2 litry), naparu z mięty i kopru włoskiego.
Są też produkty zakazane. Jak można się domyślić, na pierwszym miejscu znajdują się słodycze (w tym syropy oraz miód), alkohol i tłuste potrawy. Oprócz tego niewskazane są warzywa wzdymające, produkty wędzone, solone i marynowane. Wykluczyć należy też wodę i napoje gazowane.