PoradyDo gotującej się brukselki wlej ten płyn. Jedna szklanka sprawi, że nie będzie gorzka

Do gotującej się brukselki wlej ten płyn. Jedna szklanka sprawi, że nie będzie gorzka

Gotowanie brukselki - Pyszności; Foto screen z filmu https://www.youtube.com/watch?v=89T2Ce1A51A&t=39s i Canva.com
Gotowanie brukselki - Pyszności; Foto screen z filmu https://www.youtube.com/watch?v=89T2Ce1A51A&t=39s i Canva.com
19.10.2022 13:25

Brukselka to bogate w witaminy i minerały warzywo, które dodajemy do wielu pysznych dań, w tym zup. Największym problemem, który pojawia się bardzo często, jest goryczka. Gorzka brukselka to problem, który można rozwiązać. I to w bardzo prosty sposób!

Gorzka brukselka - jak się pozbyć charakterystycznej goryczki?

Praktycznie za każdym razem zdarza się, że tuż po ugotowaniu, nasza brukselka ma charakterystyczny, gorzki smak. Pomimo tego, że jest to dość specyficzne warzywo, to dobrze jest wiedzieć, że brukselka jest bogata w wiele cennych witamin i minerałów, które korzystnie wpływają na pracę naszego organizmu. I to właśnie ze względu na charakterystyczny, gorzki smak, większość osób rezygnuje z jej spożycia. Gorzka brukselka to problem, który można jednak rozwiązać. Mamy na to kilka sprawdzonych rozwiązań, dzięki którym pozbędziemy się goryczki raz na zawsze.

Brukselka - Pyszności / Źródło: canva.com
Brukselka - Pyszności / Źródło: canva.com

Ważne jest tu przede wszystkim samo gotowanie. Aby gorzka brukselka nie była już kłopotem, dobrze będzie dodać do gotującej się wody odrobiny cukru lub mleka. Przyjmuje się, że są to proporcje: 1 łyżeczka cukru na 1 litr wody lub szklanka mleka na jeden litr wody. Drugie rozwiązanie, dzięki któremu pozbędziemy się niechcianej goryczki, będzie zamrożenie świeżej brukselki. Ten trik sprawi, że brukselka po rozmrożeniu i ugotowaniu, nie będzie miała gorzkiego smaku.

Jak przechowywać i gotować brukselkę?

Niezwykle ważnymi kwestiami, które w znaczący sposób wpływają na smak brukselki, są jej przechowywanie i gotowanie. Pamiętaj, że należy ją przechowywać w lodówce. Nieumyte warzywo, najlepiej jest trzymać w papierowej torebce - w ten sposób przetrwa nawet 5 dni. Można ją też zamrozić, by przetrwała jeszcze dłużej.

Gotowanie - Pyszności; Foto: Canva.com
Gotowanie - Pyszności; Foto: Canva.com

Co do gotowania, to nasza brukselka po ugotowaniu powinna być lekko twarda. Oznacza to, że trzeba ją gotować bez przykrycia około 5-7 minut od momentu wrzucenia na wrzątek. Dobrze jest sprawdzić jej twardość podczas gotowania - w tej sytuacji należy nakłuć ją widelcem. Inna opcja przyrządzenia brukselki to jej pieczenie. W takiej formie można ją podać jako dodatek do obiadu lub smaczną przekąskę. Gorzka brukselka nie powinna być już zmartwieniem. Odkryj jej smak na nowo, dzięki zaproponowanym przez nas rozwiązaniom!

Lubisz dania z warzywami w roli głównej? Poznaj patenty na szybkie krojenie warzyw. Koniecznie zobacz film na naszym kanale YouTube:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także