PrzepisSchabowe jeszcze nigdy nie smakowały tak dobrze. Sekretem jest panierka

Schabowe jeszcze nigdy nie smakowały tak dobrze. Sekretem jest panierka

Kotlety schabowe (Adobe)
Kotlety schabowe (Adobe)
18.07.2023 11:30

Nie ulega wątpliwości, że kotlety schabowe są naszym narodowym daniem. Co jednak powiecie na małą modyfikację? Dzięki niej mięso będzie soczyste i chrupiące. Sekretem dania jest panierka, w której nie ma miejsca na bułkę tartą. Pewien składnik zrobi całą robotę. 

Kotlety schabowe bez bułki tartej? To na pewno się uda

Mieliśmy już schabowego w warzywnej panierce, płatkach kukurydzianych i w wielu innych wydaniach. Jest jeszcze jeden składnik, którego możecie użyć. Dzięki niemu całkowicie poprawicie smak dania. Jest to panko, czyli japońska wersja bułki tartej. Co w niej takiego wyjątkowego? Po pierwsze, ma inny stopień rozdrobnienia. W panko jest on mniejszy, a produkt przybiera formę płatków. Po drugie, smażenie na japońskiej bułce tartej sprawia, że mięso nie wchłania zbyt dużych ilości tłuszczu.

Jakie jeszcze zalety możemy wyróżnić? Kotlety schabowe są bardziej chrupiące i soczyste. Panko jest ogólnodostępne, możemy je kupić w sklepach ze zdrową żywnością, dobrych supermarketach lub zamówić przez internet.

Jak zrobić dobrego schabowego bez bułki tartej?

Przedstawiamy przepis na kotlety schabowe, które dzięki panierce będą smakowały wyjątkowo. Na samym początku przygotujcie składniki:

  • cztery plastry środkowego schabu,
  • dwa jajka,
  • panko,
  • sól i pieprz,
  • olej do smażenia.

Sposób wykonania:

Kotlety schabowe (Wikimedia Commons)
Kotlety schabowe (Wikimedia Commons)
  1. Schab opłuczcie pod wodą i usuńcie z niego błonki. Przez nie mięso strasznie się ciągnie i odbiera to radość z jedzenia. Rozbijcie schabowego tłuczkiem po obu stronach, a następnie doprawcie solą i pieprzem.
  2. W jednej misce roztrzepcie jajka z dodatkiem soli i pieprzu. Do drugiej zaś wsypcie panko.
  3. Kotlety schabowe panierujcie podwójnie. Najpierw w jajku, potem w japońskiej bułce tartej.
  4. Mięso smażcie na patelni na bardzo dobrze rozgrzanym oleju. Ustawcie średnią moc palnika i sprawcie, by kotlety po obu stronach miały złocisty kolor.
  5. Gotowego schaboszczaka połóżcie na ręczniku papierowym. Dzięki temu tłuszcz wsiąknie do papieru, a mięso będzie chrupiące i soczyste.

Kotlety schabowe podawajcie z ziemniakami i surówką. Możecie zaserwować je także z frytkami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także