Ten sekretny krok sprawi, że zupa grzybowa będzie szalenie bogata w smaku. Nie zdołasz się oderwać
Co powiesz na odrobinę delikatności i kremowości w misce zupy? Na dodatek takiej, która przywoła w nas cudowne wspomnienia babcinych obiadów? Zupa grzybowa z makaronem może cię wprawić w taki nostalgiczny nastrój. Sprawdź przepis i przekonaj się sama.
28.11.2022 14:21
Niektóre zupy bardziej niż inne kojarzą nam się z dzieciństwem. I wcale nie mówimy tu o tych zupach, które niektórzy opisują jako koszmary dziecięcych lat - na przykład przedszkolna ,,owocówka". Aż ciarki przechodzą po ciele!
Dla wielu z nas wspomnienie czasów dziecięcych może przywołać obraz pysznej zupy grzybowej z makaronem. To taką wersję tej potrawy często przygotowywały babcie. I choć do dziś tamten smak pozostał totalnie niezastąpiony, my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by jak najdokładniej go odzwierciedlić. Oto przepis na kremową zupę pieczarkową z kluskami, którą możesz przygotować każdą porą roku. Jej sekretem jest podsmażenie części składników przed zalaniem bulionem, dzięki czemu smak dania staje się znacznie silniejszy.
Kremowa zupa grzybowa z makaronem
Składniki:
- 500 g pieczarek
- 3 marchewki
- kawałek selera
- 2 korzenie pietruszki
- kawałek białej części pora
- 2 cebule
- kilka listków laurowych
- 8 kulek ziela angielskiego
- zielenina - na przykład natka pietruszki
- 400 ml śmietanki kokosowej
- 2 łyżki masła
- sól, pieprz
- 400 g makaronu
Sposób przygotowania:
Selera, marchewki i korzenie pietruszki obierz i umyj. Następnie zetrzyj włoszczyznę na tarce o dużych oczkach.
Cebulę obierz i pokrój w cienkie piórka. Podsmaż ją na patelni do zeszklenia. Następnie dodaj startego selera, marchewki i pietruszki. Wszystko razem trzymaj na patelni jeszcze kilka minut.
Pieczarki oczyść. Pamiętaj, że w żadnym wypadku nie musisz ich obierać. Następnie potnij je w plastry.
Wszystkie warzywa z patelni przerzuć do dużego garnka. Dodaj do nich jeszcze pieczarki, pora, ziele angielskie i liście laurowe. Całość zalej wodą. Powinno starczyć około 3 litrów. Gotuj około pół godziny.
Kiedy zupa grzybowa już sobie bulgocze, możesz zająć się makaronem. Jego rodzaj pozostawiamy do twojego wyboru. Dobrze sprawdzą się nitki, muszelki, literki, czy nawet połamane spaghetti. Ugotuj go w lekko osolonej wodzie, według przepisu na opakowaniu.
Po pół godziny od zagotowania bulionu możesz dodać do niego ugotowany makaron. Następnie zabiel zupę śmietanką (możesz użyć też śmietany krowiej albo śmietanki 30%). Dopraw solą i pieprzem.
Podawaj z natką pietruszki. Smacznego!
Zupa grzybowa już ugotowana - teraz czas na drugie danie. Ciekawy przepis znajdziesz w tym filmiku z naszego kanału na YouTube.