Nie daj się nabić w butelkę na targu. Tak z łatwością rozpoznasz polskie truskawki

Nie daj się nabić w butelkę na targu. Zobacz, jak rozpoznać polskie truskawki
Nie daj się nabić w butelkę na targu. Zobacz, jak rozpoznać polskie truskawki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

21.04.2024 15:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na tegorocznych targach warzywnych niespodziewanie pojawiły się polskie truskawki. Jednak jak nie dać się oszukać podczas zakupów i rozpoznać, czy mamy do czynienia z krajowymi owocami, czy też z importowanymi? Istnieje kilka prostych trików, które warto znać, aby uniknąć pułapek.

Pierwsze polskie truskawki już w sprzedaży! To idealny czas, aby rozkoszować się słodkim smakiem tych pysznych owoców. Niestety, jak co roku, nie wszyscy sprzedawcy są uczciwi. Często zdarza się, że pod szyldem polskich truskawek sprzedawane są importowane owoce. Jak nie dać się oszukać i mieć pewność, że kupujemy prawdziwie polskie truskawki? Oto kilka prostych trików, które pomogą ci w dokonaniu trafnego wyboru.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Sezon na polskie truskawki w pełni! Jak nie dać się oszukać na targu?

Katarzyna Bosacka i inni eksperci podkreślają znaczenie sprawdzenia kraju pochodzenia truskawek na opakowaniach lub skrzynkach. Jeśli nie jesteśmy pewni autentyczności informacji, warto sięgnąć po kolejne sposoby identyfikacji. Szypułka truskawki może nam wiele powiedzieć. Po 3-4 dniach transportu z dalekich krajów, takich jak Afryka czy południowa Europa, truskawki wyglądają na mniej świeże. Zmęczona podróżą szypułka jest zwiędnięta, a od truskawki odchodzi z trudem. Ponadto jej kolor staje się matowy.

Dodatkowe wskazówki:

  • Polskie truskawki są zazwyczaj mniejsze i bardziej nierówne niż te importowane.
  • Sezon na polskie truskawki trwa od czerwca do lipca. Owoce dostępne poza tym okresem prawdopodobnie pochodzą z importu.
  • Kupuj truskawki od zaufanych sprzedawców, którzy dbają o jakość swoich produktów.

Stosując się do tych prostych wskazówek, bez problemu rozpoznasz polskie truskawki i unikniesz rozczarowania. Pamiętaj, że kupowanie owoców lokalnych to nie tylko gwarancja świeżości i smaku, ale także wsparcie dla polskich rolników.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także