Pizza hawajska domowej roboty inspirowana przepisem z Domino’s Pizza

Co zrobić kiedy sklepy dookoła są zamknięte, wszyscy świętują, a Ty zapomniałeś zrobić zakupy? Znamy dwa rozwiązania. Możesz stworzyć szybkie danie ze składników, które znajdziesz w lodówce (My właśnie tak zrobiliśmy i zainspirowani przepisem z Domino’s Pizza, przygotowaliśmy domową wersję pizzy hawajskiej.)

A jeśli nie jesteś miłośnikiem gotowania, albo nie masz czasu ani ochoty, by przygotować coś do jedzenia, zawsze możesz zamówić pyszną pizzę z Domino’s Pizza!

Pizza hawajska domowej roboty inspirowana przepisem z Domino's pizza6
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pizza hawajska domowej roboty inspirowana przepisem z Domino's pizza

Nie chcesz gotować? Zamów pizzę online!

Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje kawałków
Ciasto
Sos pomidorowy
Pizza

Sposób przygotowania:

 1. Przesiej 250 g mąki pszennej do miski.
  Przesiej 250 g mąki pszennej do miski.
 2. Przygotuj rozczyn, rozpuszczając drożdże w ciepłej wodzie. Następnie dodaj do powstałej mieszanki 2 łyżki mąki i cukier. Dokładnie wymieszaj, po czym odstaw na 10 minut. W tym czasie rozczyn powinien zwiększyć swoją objętość.
  Przygotuj rozczyn, rozpuszczając drożdże w ciepłej wodzie. Następnie dodaj do powstałej mieszanki 2 łyżki mąki i cukier. Dokładnie wymieszaj, po czym odstaw na 10 minut. W tym czasie rozczyn powinien zwiększyć swoją objętość.
 3. Przesianą mąkę wymieszaj z solą. Zrób wgłębienie w centralnej części miski i wlej do niej rozczyn. Wymieszaj ze sobą składniki. W ostatniej fazie dodaj łyżkę oliwy.
  Przesianą mąkę wymieszaj z solą. Zrób wgłębienie w centralnej części miski i wlej do niej rozczyn. Wymieszaj ze sobą składniki. W ostatniej fazie dodaj łyżkę oliwy.
 4. Na stolnicy rozprowadź trochę mąki i umieść tam ciasto. Wyrabiaj je przez kilka minut, do chwili aż będzie gładkie oraz elastyczne.
  Na stolnicy rozprowadź trochę mąki i umieść tam ciasto. Wyrabiaj je przez kilka minut, do chwili aż będzie gładkie oraz elastyczne.
 5. Powstałe ciasto włóż do miski i przykryj ściereczką. Odstaw na 60 minut, aby mogło wyrosnąć.
  Powstałe ciasto włóż do miski i przykryj ściereczką. Odstaw na 60 minut, aby mogło wyrosnąć.
 6. Kiedy ciasto będzie rosło, możesz przygotować sos pomidorowy. Jego przyrządzenie zajmie Ci dosłownie kilkanaście minut. Wlej do garnka oliwę z oliwek, następnie wrzuć ząbek czosnku, przeciśnięty przez praskę.
  Kiedy ciasto będzie rosło, możesz przygotować sos pomidorowy. Jego przyrządzenie zajmie Ci dosłownie kilkanaście minut. Wlej do garnka oliwę z oliwek, następnie wrzuć ząbek czosnku, przeciśnięty przez praskę.
 7. Kiedy czosnek zrobi się złoty, dodaj passatę pomidorową i przyprawy: sól, pieprz, oregano, bazylię oraz cukier.
  Kiedy czosnek zrobi się złoty, dodaj passatę pomidorową i przyprawy: sól, pieprz, oregano, bazylię oraz cukier.
 8. Sos zagotuj, a następnie zmniejsz ogień i gotuj go pod uchyloną pokrywką przez 10 minut.
  Sos zagotuj, a następnie zmniejsz ogień i gotuj go pod uchyloną pokrywką przez 10 minut.
 9. W międzyczasie przygotuj potrzebne składniki do pizzy: szynkę, ser i ananas.
  W międzyczasie przygotuj potrzebne składniki do pizzy: szynkę, ser i ananas.
 10. Po godzinie wyjmij ciasto na stolnicę i zacznij je rozciągać, aby przybrało formę okręgu. Pamiętaj, aby cały proces zacząć od środka i kierować się w kierunku boków. Powstałe brzegi powinny przybrać formę wałeczków. Kiedy uformujesz już perfekcyjny okrąg, nałóż sos pomidorowy.
  Po godzinie wyjmij ciasto na stolnicę i zacznij je rozciągać, aby przybrało formę okręgu. Pamiętaj, aby cały proces zacząć od środka i kierować się w kierunku boków. Powstałe brzegi powinny przybrać formę wałeczków. Kiedy uformujesz już perfekcyjny okrąg, nałóż sos pomidorowy.
 11. Następnie posyp pizzę startą mozarellą i umieść na niej wybrane składniki, które mają znaleźć się na Twojej pizzy. W naszym przepisie użyliśmy szynki i ananasa.
  Następnie posyp pizzę startą mozarellą i umieść na niej wybrane składniki, które mają znaleźć się na Twojej pizzy. W naszym przepisie użyliśmy szynki i ananasa.
 12. Kiedy pizza będzie już gotowa, włóż ją do piekarnika (250°C) i piecz przez 10 minut.
  Kiedy pizza będzie już gotowa, włóż ją do piekarnika (250°C) i piecz przez 10 minut.
 13. Gotowe!
  Gotowe!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×