NewsyRuszył do cukierni, aby pomóc właścicielowi. Słodkościami podzielili się z potrzebującymi

Ruszył do cukierni, aby pomóc właścicielowi. Słodkościami podzielili się z potrzebującymi

Książulo i rurki z kremem - Pyszności
Książulo i rurki z kremem - Pyszności
Źródło zdjęć: © YouTube
08.11.2023 14:39

Są takie biznesy, które warto jest wspierać. Doskonale wie o tym popularny w sieci Książulo. Tym razem ruszył na pomoc małemu lokalowi z własnoręcznie robionymi rurkami z bitą śmietaną. Po jego wizycie ustawiają się kolejki.

Książulo w sieci dał się poznać jako pełen dystansu chłopak, który wspiera lokalną gastronomię i testuje jedzenie bez zbędnej egzaltacji i teatralnych reakcji. Szczerość przypadła do gustu internautom - na YoTubie obserwuje go ponad 700 tysięcy osób, a na TikToku ponad 600 tysięcy. Dla wielu restauratorów jego polecenie jest na wagę złota, bo gwarantuje spore zainteresowanie. Książulo tym razem ruszył na pomoc małemu lokalowi w Warszawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najlepsze rurki z kremem

Na prośbę jednego ze swoich widzów, Książulo postanowił odwiedzić niewielki warszawski lokal. W ofercie są tam tylko i wyłącznie rurki z bitą śmietaną. To miejsce wyjątkowe- pan Marek, właściciel, wypieka słodkości od prawie 39 lat. Niestety, obecnie nadszedł ciężki czas dla jego biznesu.

Rurki z kremem - Pyszności
Rurki z kremem - Pyszności© YouTube

Książulo na początek zamówił dwie rurki. Pan Marek wypełnij je na świeżo bitą śmietaną. Właściciel przygotowuje ją własnoręcznie, korzystając z produktów z mleczarni. Po spróbowaniu twórca popularnych kanałów szybko wrócił po więcej.

Rureczka chrupiąca, świeżutka, dużo śmietany w środku i nie jest to tak bardzo słodkie, jak myślałem. [...] To wchodzi jak po prostu masełko. No przepyszne i 4,50? - zachwycał się Książulo.

Po chwili wrócił do lokalu i zamówił dodatkowe 100 sztuk. Podkreślił, że warto wspierać takie firmy z tradycją i jakością. Dodatkowe rurki Książulo rozdał przechodniom oraz zaniósł do jadłodzielni, z której korzystać mogą bezpłatnie osoby potrzebujące.

Pod lokalem ustawiły się kolejki

Na odzew nie trzeba było długo czekać. Film na TikToku obejrzano 3 miliony razy w ciągu jednego dnia. Do lokalu ruszyli fani Książula, który postanowili wesprzeć działalność pana Marka.

Internetowy twórca na własne oczy przekonał się, jak wielką moc mają słowa. W filmiku pokazał również wiadomość, jaką otrzymał od osoby z otoczenia właściciela małej cukierni.

To, co się dzieje, to jest jakieś szaleństwo! Pan Marek zwołał do pomocy całą rodzinę, kolejka zasłania już inne sklepy [...] Nie da się opisać słowami, jak bardzo jesteśmy wam wdzięczni - brzmi wiadomość od

Jeśli szukasz miejsca na mały deser, to warto odwiedzić lokal przy ul. Wolskiej 50A w Warszawie. Warto jednak uzbroić się w odrobinę cierpliwości.

40 LETNIE NAJLEPSZE RURKI Z KREMEM

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także