Do surówki z kapusty dodaj 1 niecodzienny składnik. Od razu podkręci smak każdej ryby, nie zdołasz się oderwać
04.09.2022 07:36, aktual.: 15.09.2023 13:45
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Surówka do ryb może zostać wykonana na wiele różnych sposobów, które wspaniale podkręcą jej smak. Dzisiaj prezentujemy przepisy na dwie surówki — klasyczną z marchewką i koperkiem, oraz nowatorską z dodatkiem pomarańczy. Cytrus dzięki swojej kwasowości podkreśla atuty ryby i nadaje jej jeszcze większej świeżości.
Surówka z białej kapusty
Składniki na surówkę do ryb z białej kapusty:
- 1 mała biała kapusta
- 1 sztuka cebuli
- 2 sztuki marchewki
- cukier
- 1 szczypta soli
- olej
- koperek
Sposób przygotowania surówki z białej kapusty:
Przygotuj wszystkie warzywa. Dokładnie je umyj, następnie przy pomocy dużego noża dokładnie je pokrój. Kapustę i cebule poszatkuj, a marchew zetrzyj na tarce. Warzywa umieść w misce i przypraw. Dodaj sól, pieprz oraz cukier. Ten ostatni dodatek nada twojej surówce słodkiego smaku. Całość skrop sokiem z cytryny i odstaw do lodówki na minimum jedną godzinę, aby dobrze się schłodziła. Najlepiej, by surówka do ryb znajdowała się tam przez 1,5 h.
Składniki na surówkę do ryb:
- 3 sztuki marchewki
- 1 pomarańcza
- sok z cytryny
- 1 główka małej kapusty
- 1 łyżka miodu
Sposób przygotowania surówki do ryb z białej kapusty z dodatkiem pomarańczy:
Kapustę na surówkę poszatkuj przy użyciu ostrego noża. Marchew dokładnie myjemy, a następnie obieramy. Kolejnym krokiem będzie starcie marchewki na tarce i pokrojenie pomarańczy w kostkę. Wszystkie składniki umieść w misce i skrop sokiem z cytryny. Następnie dodaj miód. Na koniec całość wymieszaj. Tak przygotowaną surówkę odstaw do lodówki na 30 minut, aby smaki dobrze się połączyły.
Właściwości kapusty
Biała kapusta to bardzo cenne źródło witaminy C i potasu, a jej dodatek może być korzystny w celu profilaktyki wielu chorób. Jej spożywanie może przynieść nam korzyści w leczeniu stanów zapalnych i profilaktyce chorób nowotworowych. Najlepiej spożywać białą kapustę na surowo tak jak w naszym przepisie. W warzywach kapustnych znajdziemy wiele składników mineralnych, takich jak: żelazo, cynk, wapń, selen, miedź. Oprócz tego to duża skarbnica przeciwutleniaczy, które świetnie radzą sobie z nadmiarem wolnych rodników, wytwarzanych podczas stresu.
Jeśli lubisz eksperymentować w kuchni, to zostawiamy Ci przepis na mizerie w 5 wersjach: