Ten przepis pozwoli ci odkryć gołąbki na nowo. Tradycyjny obiad w nowoczesnym wydaniu
Gołąbki w nietypowym wydaniu zaskoczą cię swoim wyjątkowym smakiem. Przygotujesz je bez zawijania, wystarczy odpowiednio nafaszerować główkę kapusty i zapiec ją w piekarniku.
25.08.2023 13:32
Gołąbki to jedno z dań, które słusznie zaliczamy do klasyków polskiej kuchni. Wiele osób unika ich przygotowania ze względu na dość długi proces. Z tym przepisem okazuje się to być o wiele łatwiejsze. Nie marnuję czasu na zawijanie zgrabnych kopert z kapusty i mięsa, bo cały farsz wkładam do środka wydrążonej kapusty.
Warzywo dodatkowo owijam boczkiem i zapiekam, dzięki czemu ma w sobie jeszcze więcej smaku i aromatu. Ten przepis to hit, który za każdym razem robi furorę na stole. Wygląda efektownie, a smakuje jeszcze lepiej. Pokochają go wszyscy fani gołąbków.
Cały przepis krok po kroku znajdziesz na naszym wideo
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zobacz także
Zapiekane gołąbki w główce kapusty
Składniki:
- 1 kg mielonej łopatki wieprzowej,
- cebula,
- jajo,
- 1/2 szklanki posiekanego koperku,
- 3 ząbki czosnku,
- 1.5 łyżeczki soli,
- 1 łyżeczka pieprzu,
- mała młoda kapusta,
- 100 g sera żółtego,
- 400 g boczku w plastrach.
Dodatki:
- 800 g sosu pomidorowego,
- natka pietruszki.
Sposób przygotowania:
Krok 1: Z kapusty wycinam głąb i przy pomocy łyżki wydrążam wnętrze.
Krok 2: Do miski przekładam mielone mięso z łopatki. Dodaję jajko, posiekaną drobno cebulę, koperek oraz przeciśnięty przez praskę czosnek. Doprawiam całość solą oraz pieprzem i dokładnie mieszam. Powstałym farszem wypełniam wydrążoną wcześniej kapustę. W sam środek wtykam kawałek sera i przykrywam go mięsem.
Krok 3: Mięsem otulam również całą kapustę. Następnie owijam całość plastrami boczku. Zawijam w folię i wstawiam do piekarnika rozgrzanego do 200 st. Celsjusza. Piekę przez godzinę, następnie zdejmuję folię i wstawiam ponownie do piekarnika, ale tym razem na 15 minut.
Krok 4: Upieczone danie polewam sosem pomidorowym. Kroję na porcje i serwuję swoim bliskim. Najlepiej smakuje na ciepło, kiedy ser apetycznie wypływa ze środka. Smacznego!