NewsyWesele Iwony i Gerarda z "Sanatorium miłości". Podawano dania, jak na królewskim przyjęciu

Wesele Iwony i Gerarda z "Sanatorium miłości". Podawano dania, jak na królewskim przyjęciu

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" wzięli ślub, fot. Facebook/Sanatorium Miłości TVP
Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" wzięli ślub, fot. Facebook/Sanatorium Miłości TVP

06.08.2023 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" wzięli ślub. Uroczystość oraz przyjęcie weselne odbyło się w Zamku Królewskim w Niepołomicach. 70 osób bawiło się w renesansowych wnętrzach. Nie zabrakło również wykwintnych smaków kuchni staropolskiej.

Poznali się na planie drugiej edycji programu "Sanatorium miłości", ale dopiero po jego zakończeniu między nimi zrodziło się romantyczne uczucie. Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz zaręczyli się 10 lipca 2021 r. Dwa lata później zostali małżeństwem.

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości"

Gdy Iwona i Gerard pojawili się 4 lata temu na planie programu "Sanatorium miłości" w Ustroniu, szybko zyskali sympatię widzów. Co ciekawe, uczucie między nimi zrodziło się dopiero poza kamerami, a związek rozwijał się stopniowo. Fani seniorów chętnie śledzili ich losy w mediach społecznościowych i mocno im kibicowali.

10 lipca 2021 r. Gerard zorganizował przyjęcie z okazji swoich 80. urodzin w Zamku Królewskim w Niepołomicach pod Krakowem. Podczas imprezy (przesuniętej o rok z powodu obostrzeń pandemicznych) poprosił ukochaną o rękę. 63-letnia wówczas Iwona przyjęła oświadczyny.

"Stało się. Iwona i Gerard dziś się zaręczyli. Ich miłość, radość życia i czerpania z niego garściami jest piękna. Iwona i Gerard to prawdziwi ambasadorzy naszego programu. Dla nich nie ma barier, granic, wieku. Jest miłość, prawda, wzajemny szacunek" — napisała na Instagramie Marta Manowska, prowadząca "Sanatorium miłości", która była obecna na przyjęciu.

Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" wzięli ślub

Nieco ponad dwa lata później, tj. 5 sierpnia 2023 r. uczestnicy programu wzięli ślub. Uroczystość zaślubin i przyjęcie weselne na 70 osób odbyło się również w Zamku Królewskim w Niepołomicach.

Iwona i Gerard długo planowali ten dzień, a o szczegółach przygotowań opowiedzieli widzom TVP kilka dni temu. Z wywiadu mogliśmy się dowiedzieć m.in. co znajdzie się na weselnych stołach.

— Menu będzie szerokie i dobre dla każdego. Na pewno będzie dziczyzna. Zdecydowaliśmy, że tradycyjnie będzie rosół, ale nie z kluskami, tylko z pierożkami. A na drugie danie kaczka z gruszką — zdradziła Iwona widzom programu "Pytanie na śniadanie" w rozmowie z Mateuszem Szymkowiakiem.

Jak możemy przeczytać na stronie Zamku Królewskiego w Niepołomicach, o kulinarną oprawę uroczystości weselnej zadbał osobiście szef zamkowej kuchni, który oferuje "wachlarz wykwintnych smaków kuchni staropolskiej oraz międzynarodowej".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także