Babcia zawsze serwowała je do mielonych. Tak zrobione smakują genialnie
28.03.2023 17:42, aktual.: 28.03.2023 21:55
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Chociaż zdarza nam się raczyć daniami egzotycznymi i wykwintnymi, to i tak wychodzimy z założenia, że z obiadami babci nie równa się po prostu nic. Mięciutkie i pulchne mielone, gniecione ziemniaki polane tłuszczykiem i oczywiście to, co najlepiej uzupełnia to święte trio: buraczki. Czy może być coś lepszego? Ponieważ głęboko wierzymy w to, że nie, chcemy ci dzisiaj pokazać, jak przygotować buraczki w taki sposób, by smakowały jak wtedy u babci.
Kuchnia molekularna, sprowadzane z całego świata produkty o dziwnych nazwach, rewolucyjne patenty kulinarne rodem z TikToka - to wszystko jest naprawdę super i uważamy, że ewolucja każdej dziedziny życia jest na tym pędzącym świecie zupełnie naturalna. Nie oznacza to jednak, że kiedykolwiek zdecydujemy się na porzucenie starych i tradycyjnych przepisów, które do dziś rozbudzają w nas słodką nostalgię. Nie ma też lepszego przykładu na taką potrawę, niż mielony z buraczkami.
Jednak podczas, gdy zwykle skupiamy się na odpowiedzi na pytanie "jak przygotować idealne mielone", zapominamy, że nie tylko one tworzą to nostalgiczne danie. Zarówno odpowiednio przyrządzone ziemniaki, jak i buraczki, są tutaj równie ważne. Dzisiaj chcemy skupić się na tych drugich i gwarantujemy, że wraz z czytaniem kolejnym wersów tego przepisu, sentyment do starych lat nabiera coraz większej mocy.
Buraczki jak u babci
Składniki:
- 1 kg buraków
- 1 cebula
- 1-2 łyżki masła
- 2 łyżki octu jabłkowego
- 2 szklanki wody
- sól, pieprz
Sposób przygotowania:
Buraki i cebulę obierz. Te pierwsze zetrzyj na dużych oczkach tarki, a cebulę drobno posiekaj. Masło przełóż na patelnię i podgrzej na małym ogniu. Kiedy się stopi, zeszklij na nim cebulę. Następnie dodaj na patelnię buraki i dwie szklanki wody. Wszystko dokładnie wymieszaj.
Duś składniki przez około 40 minut, co jakiś czas mieszając i kontrolując ilość wody. Kiedy buraczki będą już miękkie, dolej do nich ocet i dopraw solą oraz pieprzem do smaku. Wymieszaj, potrzymaj jeszcze chwilę na patelni i gotowe. Buraczki jak u babci najlepiej smakują na ciepło!
Zobacz jeszcze ten przepis na szybki obiad z łososiem w roli głównej. Prosto z naszego kanału na YouTube.