PrzepisCzesław Lang zmienił dietę, gdy poważnie zachorował. Teraz ma wyniki jak dwudziestolatek

Czesław Lang zmienił dietę, gdy poważnie zachorował. Teraz ma wyniki jak dwudziestolatek

Wikimedia
Wikimedia
05.08.2023 12:05, aktualizacja: 05.08.2023 13:34

Czesław Lang, polski kolarz i dyrektor generalny Tour de Pologne, odmienił swoje życie, gdy poważnie zachorował. Okazało się, że cierpi na chorobę Ménière'a. Lekarstwem na nią było przejście na specjalną dietę. Teraz ma wyniki jak dwudziestolatek.

Problemy Czesława Langa ze zdrowiem przekonały go do diety wegańskiej. Teraz mężczyzna jada 5 posiłków dziennie - w tym sporo warzyw strączkowych – bogatych w białko. Co więcej, wciąż intensywnie trenuje i pokonuje dziennie ponad 100 km rowerem. I choć sam przyznaje, że nie wyobrażał sobie życia bez mięsa, to dzięki przejściu na dietę zyskał nowe życie.

Czesław Lang przeszedł na weganizm. Zmusiła go do tego choroba

Przed kilkoma laty, na skutek powikłanej boreliozy i choroby Meniere’a Czesław Lang chciał zrezygnować z kariery sportowej.

Zachorowałem na boreliozę i chorobę Meniera, w której błędnik szaleje tak, że nagle człowiek ma uczucie, jakby wypił pół litra wódki. Do tego doszła arytmia serca, dwa razy byłem w szpitalu

- mówił mężczyzna, cytowany przez portal prawie.pro.

Dodał również, że przyjmował ogromne ilości leków i zapisywał się na wizyty lekarskie, by szukać pomocy ze względu na swój stan zdrowia.

Ataki wciąż się pojawiały i były coraz gorsze. Nagle czujesz szum w uszach i skok ciśnienia, kręci ci się w głowie, świat wygląda jak po butelce mocnego alkoholu, nie możesz ustać na nogach, zbiera ci się na wymioty. Po takim napadzie przez 3-5 godzin czujesz się wyczerpany jak po największym wysiłku, nie chcesz z nikim rozmawiać, odbierać telefonu. To prosta droga do depresji

- opisywał swoje przeżycia, cytowany przez portal ktociewyleczy.pl.

Lekarze byli bezradni, ale Czesław Lang, za sprawą żony, dotarł do Instytut dr. Gersona w Meksyku. "Leczenie" w tej klinice polegało na jedzeniu dużych ilości warzyw i owoców oraz piciu świeżo wyciskanych soków.

Trzeba było odstawić wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Kiedy byłem sportowcem, wmawiano mi, że im więcej białka, tym więcej siły. Byłem typowym mięsożercą, któremu nagle kazano żywić się pomidorami, więc organizm się buntował. Ale już po 5-6 dniach przestało mi się kręcić w głowie, serce już się nie trzepotało. Po 10 dniach nabrałem nowej energii i chęci do życia

- relacjonował.

Choć przyznał, że był sceptyczny, bardzo szybko zauważył różnicę po przejściu na dietę wegańską. Po kilku latach od zmiany diety ma wyniki badań niczym dwudziestolatek. Mężczyźnie udało mu się wyrównać poziom cukru i cholesterolu, poprawiła się praca serca, a przede wszystkim ustąpiły objawy choroby Ménière'a. Nie musi też łykać garści tabletek dziennie i stracił zbędne kilogramy.

Dieta wegańska. Fot. Pixabay
Dieta wegańska. Fot. Pixabay
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także