NewsyCzy miód może zabić? Zielarka ostrzega przed niektórymi produktami

Czy miód może zabić? Zielarka ostrzega przed niektórymi produktami

Miód
Miód
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Tiktok
16.08.2023 10:28

Wydaje się, że miód jest bardzo zdrowy i wspaniale działa na nasz organizm. Jednak nie wszystkie jego rodzaje są tak dobre. Produkty spoza Unii Europejskiej może i są tanie, ale mogą nas otruć. Przed nimi przestrzega dyplomowana zielarka Ewa Kozioł.

Największym problemem jest stosowanie zakazanych środków, przez które miód, chociaż staje się słodki i smaczny, to jednocześnie traci swoje wartości, a także staje się trujący. Do tego pyłki kwiatowe nie są zbyt wysokiej jakości. Ewa Kozioł, dyplomowana zielarka w swoim filmiku na tiktoku opowiada o tym, po które miody nie powinniśmy sięgać. Jej wideo obejrzało mnóstwo osób.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Ten miód cię otruje". Zielarka ostrzega przed produktem

Zauważyliście, że na etykietach napisane jest "mieszanka miodów z UE i niepochodzących z UE"? Nie wiemy tak naprawdę, skąd pochodzi i w jaki sposób go przygotowano. Najgorsze jest jednak to, że takim miodem możemy się otruć, o czym mówi zielarka Ewa Kozioł w swoim filmiku.

Miody spoza Unii Europejskiej mogą zawierać szkodliwe dla nas pyłki kwiatowe, które są po prostu trujące, z roślin trujących nieobecnych w dużych ilościach w naszym kraju, na przykład rododendronów. Dodatkowo pszczelarze, którzy tam mieszkają, mogą używać zakazanych przez Unię Europejska leków i antybiotyków. Dlatego zawsze lepiej sięgać po lokalne miody od lokalnych dostawców

Ewa Kozioł

Niebezpieczne miody z Chin znajdziemy w polskich sklepach

"Mieszanka miodów z UE i niepochodzących z UE" - co tak naprawdę oznacza ten napis? Za tym kryje się po prostu fakt, iż do stworzenia tego produktu wykorzystano miód z Chin. Niestety, nie wiemy, jakich proporcji używają producenci. Możemy nawet otrzymać mieszankę, która w 80-90 procentach składa się ze szkodliwego miodu. Do tego produktu często dodaje się bardzo słodki syrop ryżowy.


Ostrzega przed nim Centrum Badawcze Unii Europejskiej, gdyż zawiera mnóstwo składników, które mogą być dla nas niebezpieczne - antybiotyki i probiotyki zakazane na terenie UE. Są tańsze, ale mają o wiele gorszą jakość.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także