PoradyDo tej pory trzymałam mleko na drzwiach lodówki. Ekspert powiedział mi, dlaczego to błąd

Do tej pory trzymałam mleko na drzwiach lodówki. Ekspert powiedział mi, dlaczego to błąd

Dlaczego nie powinno się przechowywać mleka na drzwiach lodówki?
Dlaczego nie powinno się przechowywać mleka na drzwiach lodówki?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
24.09.2023 14:06

Miejsca mleka jest na drzwiach lodówki? Na pewno to najwygodniejsze rozwiązanie. Półki tam umieszczone zdają się stworzone dla przechowywania tego typu produktów. Niestety, okazuje się, że trzymanie mleka i innych produktów nabiałowych na drzwiach urządzenia to błąd. Dlaczego?

Internetowy ekspert kryjący się pod znanym tiktokowym profilem "Cost of Living Crisis Tips" instruuje miliony użytkowników mediów społecznościowych, jak oszczędzać, prowadząc gospodarstwo domowe. Doradza, jakie produkty w sklepie wybierać, czego wystrzegać się podczas zakupów, czy jak redukować rachunki za media prostymi sposobami. Jeden z filmików dotyczy trzymania mleka na drzwiach lodówki. Dlaczego powinno się wystrzegać takiej praktyki?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego nie powinno się trzymać mleka na drzwiach lodówki?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Kartonu czy butelki z mlekiem nie powinno się trzymać na drzwiach lodówki ze względu na to, że jest to miejsce, w którym panują częste zmiany temperatury. Otwierając i zamykając drzwi lodówki, wystawiamy trzymane na nich produkty na działanie raz niższej, a raz wyższej temperatury. W takich warunkach mleko po prostu zepsuje się szybciej. Zamknięte kartony czy butelki mleka przechowuj więc wewnątrz lodówki, gdzie jest stała temperatura.

Nie trzymaj mleka na drzwiach lodówki w ten sposób. Po otwarciu drzwi lodówki "odsuwają się" od chłodnego powietrza (...) Zamiast tego umieść mleko z tyłu lodówki, aby posłużyło na dłużej - instruuje ekspert na filmiku udostępnionym na Tik Toku.

Odradza się przechowywania mleka na drzwiach lodówki. Dlaczego?
Odradza się przechowywania mleka na drzwiach lodówki. Dlaczego? © TikTok | Cost Of Living Crisis Tips (screenshot)

Przechowywanie jedzenia w lodówce. Jakich jeszcze błędów powinniśmy się wystrzegać?

Należy pamiętać, że na dnie lodówki panuje najniższa temperatura, dlatego miejsce to jest najlepsze na surowe mięso i ryby. Produkty, które psują się najszybciej, tj. wędliny, sery, potrawy przetworzone powinno się przechowywać na półce środkowej. Natomiast góra część lodówki przeznaczona jest dla produktów mlecznych: jogurtu, mleka, kefiru.

Warto pamiętać też, by przechować żywności w zamkniętych opakowaniach. Niedostateczne zamknięcie opakowania może prowadzić do szybszego psucia się jedzenia oraz zwiększenia ryzyka wystąpienia zatruć pokarmowych. Warto zwracać również uwagę na terminy przydatności do spożycia. Jakość i wartość odżywcza produktów zaczynają się pogarszać już po pewnym czasie, jeszcze przed wskazaną na opakowaniu datą.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także