PoradyDoświadczona kucharka zdradziła mi patent na masło. Nie wiedziałam, że to możliwe

Doświadczona kucharka zdradziła mi patent na masło. Nie wiedziałam, że to możliwe

masło
masło
Źródło zdjęć: © Getty Images | vinicef

06.09.2023 13:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy masło nadaje się do mrożenia? Jeśli tak, to jak możemy to zrobić, aby nie utraciło swojej jakości? Jeśli właśnie wróciliście z zakupów, na których udało wam się zdobyć dużo masła w atrakcyjnej cenie, zobaczcie, jak możecie je przechować. Oto kilka wskazówek dotyczących tego produktu!

Jeśli myśleliście, że masło jest produktem, który nie znosi mrożenia, to czas na rewizję waszych przekonań. Dowiedzcie się, jak ten patent pozwala zachować masło w nienaruszonym stanie i korzystać z korzystnych promocji przez dłuższy czas. Zdradziła go kucharka z 40-letnim stażem!

Masło w zamrażalniku: Czy to możliwe?

Jeśli tak jak ja, uważaliście, że masło to produkt, który nie powinien trafiać do zamrażalnika, to jesteście w dobrym towarzystwie. W końcu, wiele innych produktów mlecznych, takich jak sery czy śmietany, nie znosi mrożenia i traci swoją jakość. Okazuje się jednak, że masło to wyjątek. Jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W ten sposób masło zachowa świeżość na dłużej!

Aby zrozumieć, dlaczego masło nadaje się do mrożenia, wystarczy spojrzeć na jego skład. Masło to po prostu tłuszcz wytrącony ze śmietany, a to oznacza, że jest już praktycznie pozbawione wody. Może się więc wydawać, że mrożenie nie ma na nie żadnego wpływu. Jednak to, co dla niektórych jest oczywiste, dla innych jest rewelacją.

Sekret zamrażania masła

Teraz gdy wiecie, że masło można mrozić, przyjrzyjmy się, jak to zrobić, aby zachować jego świeżość. Po pierwsze, masło, które planujesz zamrozić, musi być świeże i schłodzone. Nie rób tego z masłem, które stało na blacie przez cały dzień. Schłodzone masło możesz zamrozić w opakowaniu, w którym je kupiłeś, lub przenieść je do specjalnego pojemnika, folii aluminiowej lub woreczka na żywność.

Termin przydatności masła w zamrażalniku

Masło można przechowywać w zamrażalniku przez maksymalnie 6 miesięcy, więc warto o tym pamiętać. Ponadto unikajcie umieszczania masła obok produktów o intensywnym zapachu, ponieważ masło łatwo wchłania aromaty innych produktów, co może skutkować nieprzyjemnymi niespodziankami po rozmrożeniu.

Zacznijcie zamrażać masło i cieszcie się długotrwałą świeżością tego wyjątkowego produktu. To prawdziwa rewolucja w kuchni, która pozwoli wam jeszcze lepiej wykorzystać smak masła w swoich potrawach.

Autor: Marcin Michałowski

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także