Folię aluminiową wrzucam do blendera i miksuję na pył. Uciążliwy problem mam z głowy
Czy wiesz, że zblendowanie folii aluminiowej ma pewien konkretny sens? Chociaż to zaskakujące, tak właśnie jest, a dzięki tej wiedzy twoje urządzenie zyska nową młodość. Koniecznie wypróbuj. Chcielibyśmy zobaczyć twoją minę, gdy zorientujesz się, jakie to sprytne!
29.12.2023 | aktual.: 04.05.2024 14:21
Zanim posądzisz nas o zbytnią ekstrawagancję, wiedz, że mielenie folii aluminiowej w blenderze to wcale nie żaden element jakiegoś dziwacznego przepisu rodem z TikToka. Nawet kulinarna kreatywność ma swoje granice, a to by je już drastycznie przekroczyło. Mimo to sama czynność ma więcej sensu, niż mogłoby ci się wydawać. Już za moment dowiesz się, dlaczego warto co jakiś czas to robić.
Blender będzie jak nowy
Regularne używanie blendera niesie za sobą oczywisty skutek. Ostrza urządzenie z dnia na dzień coraz gorzej radzą sobie z mieleniem produktów, dając jednocześnie znać, że bez ostrzenia już długo nie pociągną. Wiele osób dopiero w tym momencie zada sobie pytanie: jak, u licha, naostrzyć blender?
Zanim zaczniesz panikować i zdecydujesz się oddać urządzenie do profesjonalnego serwisu (za co zapłacisz krocie) możesz jeszcze przetestować jeden ze sprawdzonych sposobów na domowe ostrzenie blendera. Będzie ci potrzebne coś, co posłuży za osełkę — i na pewno domyślasz się już, o co chodzi.
Popularnym sposobem ostrzenia ostrz blendera jest użycie kostek lodu (należy zmieszać je z połową szklanki wody oraz odrobiną płynu do mycia naczyń), ziaren nieugotowanego ryżu lub... folii aluminiowej. Wystarczy zwinąć materiał w małe kulki, a następnie włożyć je do kielicha i blendować przez minutę na niskich obrotach. Już po tym czasie blender będzie ostry i sprawi wrażenie nowego!
Dwie strony folii aluminiowej
Zatrzymajmy się jeszcze na chwilę przy bohaterze tego odcinka, czyli folii aluminiowej. Czy wiedziałeś, że użycie jej z jednej lub drugiej strony ma duże znaczenie? Już wszystko tłumaczymy. Kiedy się jej przyjrzysz, folia spożywcza jest z jednej strony gładka i błyszcząca, a z drugiej — matowa. Ta pierwsza obija ciepło, a druga — absorbuje je, przepuszcza.
To dlatego, kiedy pieczemy w folii, zawińmy potrawę w lśniącą stronę z wewnątrz. Kiedy jednak chcemy użyć tego materiału do owinięcia przygotowanego posiłku w celu jej dłuższego zachowania świeżości, lśniąca strona powinna być umieszczona na zewnątrz.