PoradyDzięki tym poradom za każdym razem upieczesz idealną bezę. Przyda się mąką ziemniaczana i ocet

Dzięki tym poradom za każdym razem upieczesz idealną bezę. Przyda się mąką ziemniaczana i ocet

Frania

30.01.2019 10:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uwielbiam bezy i jakoś nie potrafię wyobrazić sobie, że musiałabym z nich zrezygnować. Jednocześnie wiem, że wiele osób boi się piec tego typu wypieki. A wcale nie musi tak być.

Można przygotować perfekcyjną bezę w zaciszu własnego domu! Szczegóły znajdziesz poniżej.

#1 Wszystko o białkach

Obraz

Jeśli chodzi o białka, zawsze powinnaś starać się używać świeżych jajek, najlepiej w pokojowej temperaturze. Dzięki czemu uzyskamy największą objętość piany i cukier rozpuści się w nich szybko oraz sprawnie.

#2 Cukier

Obraz

Do przygotowania perfekcyjnej bezy używaj zawsze białego i drobnego cukru. Przygotowanie bezy z pewnością okaże się prostsze, a jednocześnie efekty końcowe na pewno Cię zadowolą.

Pamiętaj, aby składnik ten dodawać małymi partiami, bez pośpiechu.

#3 Ani kropla żółtka

Obraz

Pod żadnym pozorem nie w ubijanych białkach nie powinno znaleźć się żółtko, nawet w maleńkiej postaci. W przeciwnym wypadku, beza może się po prostu nie udać.

#4 Naczynie i mieszadła

Obraz

Podczas ubijania białek bardzo ważnym czynnikiem jest również stan naczynia, w którym przygotowujemy bezę. Miska powinna być całkowicie czysta i sucha. To samo tyczy się mieszadełek, których używamy.

Warto również podkreślić, że bezę najlepiej ubijać w szklanym lub metalowym naczyniu.

#4 Mąka ziemniaczana

Obraz

Jeśli chcesz, aby beza miała twardą i grubą warstwę zewnętrzną, dodaj do białek odrobinę mąki ziemniaczanej. Sztuczka ta przyda się zwłaszcza przy okazjach, kiedy będziesz łączyć gotową bezę z ciężkimi kremami lub owocami.

#5 Ocet

Obraz

Znajdzie się również trik, który pomoże Ci ustabilizować strukturę bezy. Odrobina octu, dodana po ubiciu białek, sprawi, że powstała masa nie rozpadnie się. Co więcej, ocet wyparuje podczas pieczenia i nie wpłynie na smak naszego wypieku.

Koniecznie daj znać jak u Ciebie wygląda sytuacja z przygotowaniem bezy ?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także