Sąsiadka doradziła mi, żeby dodawać tę mieszankę do zbyt słonych śledzi. Ratuje danie w kilka sekund
Śledzie w śmietanie to nie tylko idealna przystawka na świąteczny stół, ale równie dobrze sprawdza się w każdy inny dzień. Ich przygotowanie nie jest trudne. Często jednak zdarza się, że są one wyjątkowo słone. Niżej zdradzamy sposoby na ich uratowanie.
17.09.2022 07:59
Śledzie wyszły zbyt słone- co zrobić?
Czasem w rozpędzie zapominamy o podstawowym kroku, czyli wymoczeniu śledzi z nadmiaru soli. Zwykle powinniśmy zrobić to w zimnej wodzie przez minimum 1 godzinę. Można ten proces wydłużyć, jeśli lubimy mniej słone potrawy. Całość powinna być przeprowadzona jeszcze przed umieszczeniem ryby w śmietanie.
Jeśli natomiast zapomnieliśmy o tym, to pierwszym ze sposobów jest wyłowienie śledzi z sałatki i zanurzenie ich w wodzie. Po upływie kilku godzin będziemy mogli ponownie włożyć rybę do śmietanowego sosu, a sałatka nie będzie już tak słona.
Dodaj ocet i cukier
Jeśli nie chcemy bawić się w moczenie śledzia, to na ratunek przychodzą inne sposoby. Jednym z nich jest dodanie octu i cukru. Połączenie tych dwóch składników pozwoli nam na zrównoważenie słonego smaku. Pamiętajmy o tym, by jednak nie przesadzić z ilością cukru. Nie chcemy przecież słodkich śledzi.
Sok z cytryny
Kolejnym niezawodnym sposobem na poradzenie sobie ze słonym smakiem ryby, jest dodatek odrobiny sok z cytryny. Jeśli śledzie są już kwaśne przez wcześniejszy dodatek octu, możesz pominąć tę metodę.
Właściwości śledzi
Warto wykorzystać powyższe sposoby i poradzić sobie z przesolona potrawą. Niech nasza ryba nie ląduje w koszu. Śledzie mają w sobie mnóstwo właściwości odżywczych. Po pierwsze jest dość tanią rybą, ale z bogatą zawartością. Mięso śledzi bogate jest w nienasycone kwasy tłuszczowe, dużą ilość białka i składników mineralnych. Znajdziemy w nim witaminy z grupy B, a także witaminę A, E oraz witaminę D3. Wszystko to wpływa pozytywnie na nasz układ nerwowy, odpornościowy i krwionośny.
Oto nasz sposób na rybę z pysznym pesto domowej roboty: