Kawa, jaką pijesz, zdradza wiele o twoim charakterze. Specjalistka nie ma żadnych wątpliwości
08.02.2024 08:32, aktual.: 20.03.2024 13:42
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Espresso, cappuccino, a może latte? Kawa, którą pijesz, ma ponoć mówić o nas więcej, niż myślimy. Psycholog kliniczna opisała te zależności w swojej książce, a my już nie możemy się doczekać, żeby sprawdzić, czy w naszym przypadku się to sprawdza...
Ten artykuł jest skierowany do kawoszy, którzy nie piją byle czego, a mają swój własny, ulubiony rodzaj kawy. Czarne jak węgiel americano? Szlachetne espresso? A może jednak nieco bardziej nonszalanckie latte? Jeśli wychodząc na kawę z koleżankami, zawsze zamawiasz tylko ten jeden rodzaj kawy, to ponoć stanowi to podstawę do oceny twojej osobowości. Czy to się sprawdza?
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Psycholog o piciu kawy
Doktor Ramani Durvasula to amerykańska psycholog kliniczna i emerytowana profesor psychologii, która wielokrotnie pokazywała się w mediach. Specjalistka od m.in. narcystycznych zaburzeń osobowości popełniła w życiu również kilka książek. Wśród nich pojawiła się publikacja pt.: Jesteś tym, co jesz. Zmień nastawienie do jedzenia, zmień swoje życie. To właśnie w tej książce Durvasula wysnuła tezę, według której to, jaką kawę pijemy, zdradza wiele szczegółów na temat naszej osobowości.
Analiza amerykańskiej psycholog, zacytowana przez portal chillizet.pl, była następująca:
- Espresso — ludzie zabiegani, ale równocześnie o charakterze przywódczym, pewni swego i celu, do którego zmierzają. Taka osobowość sięga po kawę częściej, niż przeciętny "Kowalski".
- Cappuccino — ciekawe połączenie perfekcjonizmu, uczciwości i przesadnego zamartwiania się o innych. Nałogowi "cappuccinoniści" to ponoć najlepsi przyjaciele.
- Latte — osoby hojne (w końcu to droga kawa...) i ekstrawertyczne. Zespół znaczy dla nich więcej, niż jednostka, i tak też preferują pracować. Co więcej, to osobowość, która często przedkłada innych ponad siebie.
- Ice latte — mrożona kawa jest pita przez osoby dziecinne i nieco nierozważne. Jest jednak również druga strona tego medalu: odwaga i spontaniczność.
- Kawa bezkofeinowa — Podobnie jak w przypadku cappuccino w ocenie Durvasuli pojawiło się tu określenie perfekcjonizmu, ale tym razem to coś nawet więcej. Analiza psycholog wykazała tu nawet pewnego rodzaju obsesyjność. To również osobowość dokonująca bardzo przemyślanych, rozsądnych wyborów.
Czy w twoim przypadku ocena psycholog jest prawidłowa? Koniecznie daj nam znać!