Kiedy posolić rosół? Wiele osób wciąż robi to w złym momencie
Chyba nie ma lepszej opcji na rozgrzanie w zimowe dni niż rosół. Tę popularną zupę spożywa się praktycznie przez cały rok, głównie w niedzielę. Podstawą jest odpowiednio dobrane mięso oraz przyprawy. W tym drugim przypadku istotną rolę odgrywa sól. Ale, czy wiesz, kiedy posolić rosół? Wiele osób nadal robi to w złym momencie.
17.01.2023 | aktual.: 19.01.2023 08:43
Kolejność ma znaczenie - czyli kiedy posolić rosół?
Nie da się ukryć, że każdy ma swoją własną, wyjątkową recepturę, dzięki której rosół jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Wszystko jest w dużej mierze uzależnione od mięsa. Idealnie sprawdzi się tu łączenie mięs (np. z kurczaka i indyka), dzięki czemu otrzymasz naprawdę treściwą, tłustą i rozgrzewającą zupę. Rosół nie byłby taki sam, gdyby nie odpowiednio dobrane przyprawy. W tym kroku musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na to, kiedy to robisz. Czy wiesz, kiedy solić rosół? Ten szczegół ma znaczenie, jeśli chcesz uzyskać idealną zupę.
Pomimo tego, że gotowanie rosołu jest proste, to warto zadbać o to, by składniki zostały dodane w odpowiedniej kolejności. W przypadku soli warto wspomnieć, że musisz ją dodać praktycznie na samym końcu, a najlepiej na około 10 minut przed końcem gotowania. Pamiętaj, by mięso w trakcie dodawania soli, było odpowiednio miękkie. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać pyszną i naprawdę pełnowartościową zupę, która zniknie w parę chwil z niedzielnego stołu.
Kiedy dodać pozostałe składniki do rosołu?
Skoro już wiesz, kiedy solić rosół, to warto, żebyś poznał kolejność, zgodnie z którą dodaje się pozostałe składniki do tej popularnej polskiej zupy. W pierwszej kolejności, do garnka włóż mięso. Mając gotową bazę, dodaj włoszczyznę i przypaloną na palniku cebulę. Następne w kolejności są takie przyprawy, jak liść laurowy, ziele angielskie, czy pieprz czarny. Dopiero na samym końcu gotowania dodaje się wcześniej wspomnianą sól. Zachowując taką kolejność, otrzymasz idealną zupę. Pamiętaj o tym, podczas przygotowania najbliższego obiadu, z rosołem w roli głównej.
A na drugie danie przygotuj kotlet schabowy w nieco innym wydaniu, bo z ogórkiem i kiełbasą. Przepis znajdziesz na naszym kanale YouTube: