PoradyMięso zmięknie w mig. Dodaj 3 łyżki, a będzie się rozpływać w ustach

Mięso zmięknie w mig. Dodaj 3 łyżki, a będzie się rozpływać w ustach

Mięso zmięknie w mig. Wystarczy jeden prosty trik
Mięso zmięknie w mig. Wystarczy jeden prosty trik
Źródło zdjęć: © Canva | dulezidar
31.01.2024 09:52

Jeśli mięso na gulasz nie wychodzi tak mięciutkie, jak to sobie wymarzyłeś, to koniecznie zajrzyj do tego artykułu. Opisujemy w nim sprytny trik, dzięki któremu osiągniesz cudowny efekt miękkości w kilka chwil. I to za grosze!

Wystarczą 3 łyżki taniego jak barszcz produktu, żeby mięso na gulasz zmiękło szybciej i skuteczniej, niż zwykle. Ten patent przyda ci się zwłaszcza wtedy, gdy przygotowujesz gulasz wołowy. Lubisz tę potrawę? W takim razie czytaj dalej, a trik ten przekaż dalej. Niech ta wieść idzie w świat!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Gulasz — danie z tradycją

Jeśli o jednogarnkowe obiady chodzi, gulasz to nas odwieczny faworyt. Uwielbiamy go gotować, jeść i serwować pozostałym domownikom. Żeby jednak potrawa ta smakowała odpowiednio, należy wiedzieć, jak ją prawidłowo przyrządzić. Ponieważ gulasz jest typowo mięsnym daniem, to właśnie ten składnik okazuje się tu najważniejszy.

Większość z nas przygotowuje gulasz z mięsa wieprzowego. Postawienie na łopatkę lub szynkę to w tym przypadku klasyka gatunku, która jednak, w węgierskich kulinariach, jest zaledwie preludium do szerokiej definicji tego dania. Poza gulaszem wieprzowym występuje tam również gulasz wołowy (Marhapörköl), drobiowy (Csirkepörkölt), a nawet... rybi (Halpörkölt).

Gulasz będzie idealnie miękki. Dodaj do mięsa jeden składnik
Gulasz będzie idealnie miękki. Dodaj do mięsa jeden składnik© Canva | PeteerS

Gulasz wołowy dobrze jest przygotować z udźca, pręgi albo łopatki. Jakąkolwiek część wołowiny wybierzesz, musisz pamiętać, że krojenie mięsa zawsze powinno odbywać się wzdłuż włókien. To jedna z niezbędnych czynności sprawiających, że duszona kostka będzie miękka i soczysta. Warto jednak znać jeszcze jeden trik.

Prosty produkt, świetny efekt

Przygotowując gulasz, dobrze jest mieć pod ręką odrobinę octu jabłkowego. Jak z nim postępować? Zaczynamy normalnie, od obsmażenia mięsa. Pamiętajmy, że zanim przemieszamy wieprzowinę, musi się ona ściąć — inaczej puści za dużo wody. Następnie dodajemy do mięsa 2 - 3 łyżki octu i zmniejszamy ogień. Po co? To bardzo proste.

Ocet jabłkowy i zawarty w nim kwas sprawi, że mięso w kilka chwil zacznie się gotować w środku, a zamierzony przez nas efekt duszenia przebiegnie szybciej i skuteczniej, niż zwykle. Pozostałe składniki dodajemy do mięsa dopiero w momencie, w którym charakterystyczny zapach octu zniknie. Efekt zauważysz już po pierwszym kęsie. Zrób to i ciesz się idealnie mięciutkim mięsem w gulaszu. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz jego wołową, wieprzową czy drobiową wersję!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także