PrzepisŚniadanieNajlepsza pasta jajeczna. Zrobiłem z tego przepisu raz i teraz bliscy nie chcą słyszeć o innej

Najlepsza pasta jajeczna. Zrobiłem z tego przepisu raz i teraz bliscy nie chcą słyszeć o innej

Jeśli pasta jajeczna, to tylko z tego przepisu
Jeśli pasta jajeczna, to tylko z tego przepisu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | wideonet
16.02.2024 09:02

Pasta jajeczna z tego przepisu to prosty sposób na podbicie serca kulinarnych smakoszy. Za tym sukcesem stoi pewna tajemnica. Chodzi o użycie nie tylko jajek, ale również innego uwielbianego przez Polaków produktu spożywczego.

Jajka na śniadanie to w naszym kraju nic specjalnie zaskakującego. I bardzo dobrze. Do momentu, w którym trzymamy się ograniczeń w spożywaniu tego zdrowego produktu spożywczego, jajeczna śniadania są nie tylko smaczne, ale i odżywcze, sycące i korzystne dla funkcjonowania organizmu. Cały ambaras polega więc jedynie na tym, by jajka serwować w różnych postaciach; tak, żeby się nie znudziły.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kiedy już postanawiam zjeść jajka na śniadanie, zazwyczaj przygotowuję z nich jajecznicę lub sadzone. Co jakiś czas gotuję je na półtwardo albo serwuję w jeszcze innej postaci: po szkocku lub po turecku. Nie pogardzę również pastą jajeczną, ale tylko taką, którą przygotowuję na swój własny, ulubiony, być może trochę specyficzny sposób. O co chodzi? A o to, że od zawsze uważałem, że pasta jajeczna i ogórki kiszone powinny iść w parze.

Zamiast jednak kłaść plastry ogórków obok pasty, postanowiłem połączyć te dwa produkty już na etapie produkcji. Zobacz sam, jak to wygląda w praktyce. Według mnie lepsza pasta jajeczna nie istnieje!

Pasta jajeczna z ogórkami kiszonymi

Składniki:

  • 6 jajek,
  • 3 ogórki kiszone,
  • 3 łyżki majonezu
  • płaska łyżeczka tartego chrzanu,
  • 1 ząbek czosnku,
  • sól, pieprz,
  • szczypiorek lub koperek.
Pasta jajeczna - sycące i odżywcze śniadanie
Pasta jajeczna - sycące i odżywcze śniadanie© Canva | MeaoFoto

Sposób przygotowania:

  1. Jajka gotuję na twardo i studzę. Następnie obieram je ze skorupek i ścieram na tarce. Niektórzy używają do tego malaksera, inni noża. Według mnie tarka sprawdza się tu najlepiej.
  2. Również ogórki ścieram na tarce. Łączę w misce oba składniki. Dodaję majonez, chrzan, przeciśnięty przez praskę ząbek czosnku. Doprawiam solą i pieprzem. Na koniec dorzucam również drobno posiekany cienki szczypiorek lub koperek — zależy co mam w domu.
  3. Całość mieszam i próbuję. W razie czego doprawiam. Podaję na świeżym pieczywie. Gotowe!
Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także