NewsyNiebywałe. W tej restauracji rodzice niegrzecznych dzieci zapłacą więcej

Niebywałe. W tej restauracji rodzice niegrzecznych dzieci zapłacą więcej

Amerykańska restauracja dolicza karę rodzicom niesfornych dzieci
Amerykańska restauracja dolicza karę rodzicom niesfornych dzieci
Źródło zdjęć: © canva.com

27.10.2023 17:20, aktual.: 09.01.2024 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pobieranie opłat za "złe rodzicielstwo", czyli praktyka, która ma miejsce w pewnej restauracji w północnej Georgii w Stanach Zjednoczonych, stała się przyczyną niespokojnej wymiany zdań pomiędzy internautami. Czy kilkaset złotych "mandatu" dla rodziców niespokojnej dziatwy to uczciwy proceder? Przyjrzyjmy się temu dokładniej.

Każdy pracownik gastronomii wie, że najtrudniejszym i najbardziej pracowitym dniem w tygodniu zawsze jest niedziela. To właśnie wtedy progi restauracji w niemożliwej do okiełznania ilości przekraczają one — okryte niekiedy złą sławą, głośne, kłopotliwe i wymagające — rodzinki z dziećmi. To, że nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka, to typowy truizm. Rzeczywistości zdarza się jednak prezentować w czarno-białych barwach. I to na nią odpowiedziała restauracja z Georgii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Restauracja, która powiedziała stop

Przykładów na to, że nie każde dziecko potrafi zachować się w restauracji, jest w świecie gastronomii i internetu bardzo wiele. Pisaliśmy o tym już niejednokrotnie. Zawsze jednak powtarzamy — podobnie jak większość osób wydających w tej materii opinie — że pretensji w takich sytuacjach nie można mieć do samych dzieci, a jedynie do dorosłych, którzy to, czy tego chcą, czy nie, są odpowiedzialni za swoich potomków. A już zwłaszcza wtedy, gdy przyprowadzają ich do restauracji.

Tych z kolei, których odpowiedzialność za nieletnich podopiecznych niespecjalnie interesuje, w górskiej restauracji Toccoa Riverside czeka przykra niespodzianka. Naliczana jest tam bowiem opłata za "złe rodzicielstwo". I chociaż nie ma określonych precyzyjnych zasad co do jej ustalania, to z relacji na Reddicie i Google dowiadujemy się, że nie są to wcale małe pieniądze.

Restauracja pełna niemogących usiedzieć w miejscu dzieci to koszmar dla kelnerów
Restauracja pełna niemogących usiedzieć w miejscu dzieci to koszmar dla kelnerów© canva.com

Internet brzmi, huczy i wydaje wyroki

Jak informuje portal Delish.com Toccoa Riverside Restaurant informację o opłacie za niesforne dzieci umieściła nawet w menu. Nie jest ona więc w żaden sposób ukryta, a wręcz "bezczelnie" wyłuszczona. Problem polega na tym, że kwota tej kary nie jest konkretna. O jej wysokości dowiadujemy się z recenzji w Google:

"Właściciel wyszedł i powiedział mi, że dolicza 50 dolarów do mojego rachunku z powodu zachowania moich dzieci. Moje dzieci patrzyły na tablet, dopóki nie dotarło jedzenie, zjadły je, a moja żona zabrała je na zewnątrz, podczas gdy ja czekałem i zapłaciłem rachunek."

Na wieści o nietypowej praktyce amerykańskiej restauracji użytkownicy Reddita wdali się w emocjonalną dyskusję. Jak przekonuje portal Delish, zdecydowana większość z nich uważa, że nawet jeśli takowe mandaty mają sens, to właściciele nieco przegięli z ich wysokością. Przypomnijmy, że 50 dolarów to w przeliczeniu na polską walutę ponad 210 złotych. Dużo? Mało? Daj znać, co o tym sądzisz!

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także