PoradyNiezawodny sposób Magdy Gessler na soczyste kotlety mielone. Wychodzą boskie

Niezawodny sposób Magdy Gessler na soczyste kotlety mielone. Wychodzą boskie

Mielone Magdy Gessler - Pyszności
Mielone Magdy Gessler - Pyszności
Źródło zdjęć: © Canva, Instagram | Magda Gessler, graletta

31.07.2024 11:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kotlety mielone to absolutny klasyk, który w polskich domach gości od wielu lat. Kolejne pokolenia kulają mięsne kulki i obtaczają je w panierce z bułki tartej. Chociaż sprawa wydaje się być prosta, a przepis niespecjalnie skomplikowany, to czasem małe niuanse decydują o finalnym efekcie.

Mielone z buraczkami to obiad, który znaleźć można w barach mlecznych, zjeść podczas wizyty u babci czy przygotować samodzielnie w domu. Wydaje się prosto, ot, doprawić mięso i obtoczyć w bułce tartej. Nie bez powodu mówi się jednak, że diabeł tkwi w szczegółach. Wie o tym Magda Gessler, która do zwykłych mielonych dodaje dość nietypowy składnik.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Patent Magdy Gessler na idealne mielone

Magda Gessler to gwiazda polskich programów kulinarnych, której przedstawiać specjalnie nie trzeba. W swoich programach dzieli się nie tylko wiedzą na temat prowadzenia gastronomii, ale również podpowiedziami i wskazówkami, które usprawniają domowe gotowanie.

Kotlety mielone - Pyszności
Kotlety mielone - Pyszności© Adobe Stock | robert6666

Aby kotlety mielone były idealne mięciutkie i puszyste, Magda Gessler dodaje do masy mocno schłodzoną wodę gazowaną. To właśnie ten dodatek sprawia, że mięso staje się bardziej napowietrzone i soczyste, zapobiegając jego wysuszeniu podczas obróbki termicznej. Oczywiście nie mowa tu o całej butelce, a o dość symbolicznej ilości. Na pół kilograma mięsa mielonego wystarczą zaledwie 2-3 łyżeczki.

Jakie mięso na kotlety mielone?

Podstawą idealnych kotletów jest dobrej jakości mięso mielone. Według Magdy Gessler istotne są również odpowiednie proporcje. Mięsa wołowego powinno być o około ⅓ mniej niż wieprzowego. Dzięki tej kombinacji kotlety stają się soczyste i delikatne, a przy tym zachowują swoją formę podczas smażenia.

Źródło artykułu:Pysznosci.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także