Pij regularnie złoty napar. Pozbędziesz się okropnego bólu zatok
Ten złoty napar pomoże ci uporać się z problemem cieknącego nosa czy bolących zatok. Zamiast po medykamenty sięgnij po to drogocenne zioło. Dyplomowana zielarka Ewa Kozioł tłumaczy, w jaki sposób działa ten naturalny antybiotyk.
30.08.2023 15:04
Ewa Kozioł to dyplomowana zielarka i propagatorka zdrowego stylu życia. W mediach działa jako blogerka, publikuje treści również w mediach społecznościowych za pośrednictwem kanału pn. "Zielony Zagonek". Materiały zielarki cieszą się sporą popularnością. W jednym z nich specjalistka poruszyła temat niedrożności nosa i bólu zatok. Wskazała, które zioło może pomóc w uporaniu się z tymi dolegliwościami.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Zielarka: pij ten napar, a pozbędziesz się bólu zatok
Jeśli budzisz się z niedrożnym nosem, dręczą cię bolące zatoki i masz problem z nieustannie kapiącą z nosa gęstą, nieprzyjemną wydzielinę, sięgnij po naturalny specyfik ziołowy - nawłoć. Roślina ta od wieków znana jest ze swoich drogocennych właściwości leczących schorzenia górnych dróg oddechowych. Jak tłumaczy Ewa Kozioł w filmiku opublikowanym na Facebooku, nawłoć zawiera cenne związki o właściwościach przeciwzapalnych, bakteriobójczych i oczyszczających.
Jak stosować nawłoć? Należy pić regularnie napar z tej rośliny - najlepiej codziennie rano i wieczorem. Ziele nawłoci można kupić w aptece lub sklepie zielarskim bądź zebrać samodzielnie i ususzyć. Chcąc przygotować napar, wystarczy zalać dwie łyżeczki ziela szklanką wrzątku i parzyć pod przykryciem ok. pół godziny.
Nawłoć - moc złotego ziela. Na co pomaga?
Liście i kwiaty nawłoci zawierają m.in. związki fenolowe, flawonoidy oraz olejki eteryczne. W medycynie naturalnej rośliny tej używa się do łagodzenia dolegliwości układu moczowego, tj. infekcji dróg moczowych czy zapalenia pęcherza.
Nawłoć jest również znana ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Ekstrakty z tej rośliny mogą być wykorzystywane do złagodzenia objawów stanów zapalnych, takich jak zapalenie stawów czy bóle mięśni. Ponadto, dzięki właściwościom antyseptycznym, nawłoć może wspomagać proces gojenia się ran.
Zobacz także
Jednak przed użyciem nawłoci w celach leczniczych zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, ponieważ mogą wystąpić interakcje z innymi lekami lub suplementami. W niektórych przypadkach osoby uczulone na rośliny z rodziny astrowatych (takie jak nagietek czy rumianek) mogą doświadczać reakcji alergicznych na nawłoć.